Puchar Ligi Mistrzów 2014 w Lizbonie [Zdjęcia + Wideo]

Lizbona Liga Mistrzów 2014 Zdjęcia Foto

17 kwietnia 2014 do Lizbony na żaglowcu Sagres przybył puchar Ligi Mistrzów, który zostanie wręczony zwycięzcy Ligi Mistrzów 2013/2014, której to finał odbędzie się 24 maja na Stadionie Światła w Lizbonie, a na którym to na co dzień gra Benfica Lizbona. Była to ważna uroczystość dla wszystkich fanów piłki nożnej w Lizbonie, w szczególności dla tych, którzy wybierają się osobiście oglądać starcie piłkarskich gigantów 24 maja 2014. Finał Ligi Mistrzów w Lizbonie to będzie piłkarskie święto dla wszystkich fanów piłki, swoista rozgrzewka przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej 2014,  które odbywać się będą w Brazylii.

Trofeum LM 2014 przybyło do Lizbony w uroczystej asyście i odwiedziło ono kilka miejsc w Lizbonie – m.in. dzielnicę Belem, przejechało się słynnym żółtym tramwajem, było na punkcie widokowym Miradouro Sao Pedro da Alcantara lub w ratuszu miejskim, gdzie Michel Platini wręczył puchar Ligi Mistrzów 2014 prezydentowi Lizbony – Antonio Costa. Zobaczcie, jak wyglądała podróż okazałego trofeum, które zostanie wręczone 24 maja 2014 mistrzowi Ligi Mistrzów 2013/2014 na Estádio da Luz w Lizbonie.

Dawny portugalski bramkarz –  Vitor Baia – wsiadł z trofeum LM 2014 do słynnego tramwaju 28, którym objechał miasto, a następnie zaprezentował puchar zgromadzonym dziennikarzom i turystom. Baia grał w reprezentacji Portugalii ponad 80 razy w latach 1990-2002, a wygrał 11 tytułów ligowych ze swoją drużyną FC Porto.

Lizbona Finał Ligi Mistrzów 2014 Foto Zdjęcia Wynik
Puchar w Lizbonie | Fot. AP / sport.net

Wcześniej jednak puchar został przekazany w ratuszu miejskim Lizbony prezydentowi Lizbony przez prezydenta UEFA. W błysku tysiąca fleszy i oraz obiektywach wielu kamer Michel Platini przekazał okazałe trofeum włodarzom Lizbony – puchar uroczyście odebrał Antonio Costa, prezydent Lizbony.

Lizbona Liga Mistrzów 2014 Zdjęcia Foto
Trofeum w drodze na spotkanie z władzami UEFA i Lizbony | Fot. AFP / sport.net

Przypomnijmy, że finał Ligi Mistrzów 2013/2014 odbędzie się na stadionie Estádio da Luz, czyli Stadionie Światła, a który czasami nazywany jest przez lizbończyków katedrą. Stadion ten, to nowy obiekt, który znajduje się na miejscu starego stadionu otwartego w 1954 roku, a który to liczył ponad 100 tysięcy miejsc. Przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2004, których finał odbywał się właśnie w Lizbonie, pierwszy stadion rozebrano, a na jego miejscu postawiono obecną bryłę Stadionu Światła. Obecny Estadio da Luz jest mniejszy, niż jego pierwszy odpowiednik, gdyż może pomieścić tylko  65 tysięcy widzów. Autorem projektu był Damon Lavelle. Na stadionie na co dzień gra klub piłkarski Benfica Lizbona, który kilkanaście dni temu zdobył tytuł mistrza Portugalii za sezon 2013/2014.

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)