Pomnik Tolerancji w Lizbonie

Lizbona. Miasto Tolerancji

Lizbona to miasto bardzo tolerancyjne. Tolerancja ma również swój pomnik w Lizbonie – Pomnik Tolerancji. Znajduje się on między placem Rossio, a Kościołem św. Dominika, dokładnie na placu przed kościołem (Largo São Domingos). Poznamy ten pomnik bez żadnego trudu – jest to długa ściana, przed którą siedzą czasami wszystkie nacje świata. Oficjalna nazwa pomnika, to Lisboa. Cidade de Tolerância, co znaczy Lizbona. Miasto Tolerancji.

Pomnik ma formę ściany, na której w 34 różnych językach napisano hasło “Lizbona. Miasto Tolerancji”. Nie tylko sam pomnik jest ciekawy, jako miejsca pamięci, ale też dzisiejsza atmosfery i klimat tego miejsca – prawdziwe wymieszanie wszystkich narodów i ras świata.

Pomnik Tolerancji w Lizbonie

Pomnik został odsłonięty w roku 2008. Wśród różnych języków znaleźć również można napis w języku polskim. Często jest on nazywany przez mieszkańców Lizbony “Ścianą tolerancji”. W ciągu dnia przed pomnikiem spotyka się wielu Afrykańczyków i inne nacji z całego świata. Klimat tego miejsca bardzo pasuje to przesłania pomnika. A czy Lizbona to miasto tolerancji? Zdecydowanie tak, co zresztą widać w przestrzeni publicznej Lizbony.

Plac św. Dominika w Lizbonie

Będąc na placu św. Dominika w Lizbonie lub jak też czasami nazywamy jest ten plac: Placem Dominikanów zauważymy również inny pomnik, który znajduje się dokładnie pośrodku – pomnik z gwiazdą Dawida. Jest to pomnik, który ma upamiętnić masakrę ludności żydowskiej, do której doszło na tym placu w 1506 roku. Masakra rozpoczęła się w kościele św. Dominika, od którego to kościoła cały plac wziął swoją nazwę, dokładnie 19 kwietnia. Według różnych danych śmierć poniosło ok 1300 osób wyznania mojżeszowego.

Pomnik Tolerancji w Lizbonie: Lokalizacja pomnika “Lizbona. Miasto Tolerancji” na turystycznej mapie Lizbony


Pokaż Turystyczna mapa Lizbony i Portugalii [www.InfoLizbona.pl] na większej mapie

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)