Podwyżka cen biletów miesięcznych w Lizbonie [Aktualne ceny 2014 + zniżki i rabaty]

Lizbona Lisbon cennik biletów 2014 komunikacja miejska

Ceny biletów komunikacji miejskiej w Lizbonie zmieniły się od 1 stycznia 2014. Podrożały bilety kilkudniowe oraz bilety miesięczne. Od pierwszego stycznia 2014 więcej zapłacimy za karty Lisboa Viva Card, które upoważniały do korzystania z różnych rodzajów transportu publicznego w Lizbonie (autobusy, tramwaje, metro, windy, pociągi oraz promy) . Poniżej znajdziecie aktualny cennik biletów komunikacji miejskiej w Lizbonie na rok 2014 , po ostatniej podwyżce, wraz z opisem poszczególnych typów biletów.

Sprawdźcie, ile zapłacicie, gdy będziecie kupować nowy bilet Lisboa Viva, a także ile kosztują w roku 2014 przejazdy autobusami, metrem, tramwajem lub metrem w Lizbonie, a także karty Viva Viagem i 7 Colinas. Cały czas opcja wyrobienia i zakupu karty Lisboa Viva jest najbardziej opłacalna, jeśli ktoś planuje zostać w Lizbonie dłużej i korzystać z transportu publicznego.  W tekście tym znajdziecie również spis zniżek oraz rabatów, które obowiązują posiadaczy karty Lisboa Viva Card.

Bilety kilkudniowe, miesięczne w Lizbonie – aktualne ceny w roku 2014

 • Navegante Urb. 30 dias: 35,65 €
 • Navegante Urb. 30 dias – 4_18 B/Sub23 B/Criança/Social+/3ªidade/Ref.Pens.: 26,75 €
 • Social + Escalão A: 17,85 €
 • Navegante Urb. 30 dias – 4_18/Sub23 Escalão A: 14,25 €
 • Navegante Rede 30 dias: 42 €
 • Navegante Rede 30 dias – 4_18B/Sub_23B/Criança/Social+/3ªidade/Ref.Pens.: 31,50 €
 • Social + Escalão A: 21 €
 • Navegante Rede 30 dias – 4_18/Sub23 Escalão A: 16,80 €
 • L1: 49,30 €
 • L12: 59,45 €
 • L123: 67,65 €
 • L123SX: 86,95 €
 • L123Ma: 87,85 €
 • L/CP R. Mouro 30 dias: 67,35 €
 • L/CP Cascais 30 dias: 77,60 €
 • L/CP Azambuja 30 dias: 91,70 €

Wymieniliśmy tutaj najważniejsze typu biletów 30-dniowych (któe czasami nazywane są zamiennie miesięcznymi, kilkunastodniowymi w Lizbonie). Jak widać podstawowe rodzaje biletów, czyli Navegante Urb. 30 dias i Navegante Rede 30 dias podrożały odpowiednio o 0,65 € i 2 €. Podwyżka obowiązuje bilety kupowane po 1 stycznia 2014. Bilety zakupione przed tą datą są cały czas ważne, a obowiązuje jest stara cena.

Lizbona Lisbona ceny 2014 autobusy tramwaje metro bilety

Cennik biletów komunikacji miejskiej w Lizbonie 2014

Pełen cennik biletów obowiązujących na komunikację miejską w Lizbonie w roku 2014 można znaleźć na grafikach poniżej. Obrazuje on różne rodzaje biletów łączonych, jednorazowych, 30-dniowych oraz tych obejmujących różne rodzaje transportu w Lizbonie

Lizbona ceny biletów 2014 transport publiczny i komunikacja miejska

Bilet miesięczny w Lizbonie

Pod pojęciem biletu miesięcznego w Lizbonie kryje się bilet 30-dniowy, które w zależności od wybranej opcji zakupu obowiązuje na różne rodzaje transportu w Lizbonie i tzw. Grande Área Metropolitana de Lisboa, czyli zespole metropilitarnym Lizbony. Bilet 30-dniowym przez mieszkańców Lizbony nazywane jest czasami właśnie biletem miesięcznym lub kilkudniowym (kilkunastodniowym) w potocznej mowie.

Do zakupu biletu 30-dniowego w Lizbonie potrzebna jest specjalna karta Lisboa Viva Card, działające na podobnej zasadzie, jak karty Viva Viagem i 4 Colinas, jednak plastikowa, na kształt karty kredytowej oraz imienna z chipem, którą można wyrobić w różnych miejscach Lizbony, a której wyrobienie wiąże się z określonym kosztem (patrz niżej).

Lizbona Lisbon cennik biletów 2014 komunikacja miejska

Karta Lisboa Viva Card – informacje, ceny, jak wyrobić?

Kartę Lisboa Viva Card można wyrobić na więkoszości stacji metra, m.in. Marques de Pombal, Alameda lub Campo Grande, a krócej po prostu we wszystkich punktach sprzedaży spółki Carris. Należy złożyć wypełniony wcześniej formularz, dostępny m.in. na wymienionych stacjach. Cena za wyrobienie karty Lisboa Viva Card to 7€, a czas czekania 10 dni, jeśli jednak ktoś chce mieć kartę szybciej, to cena za jej wyrobienie to 12 €. W takim przypadku kartę należy odebrać na stacjach Campo Grande lub Marquês de Pombal. Karta jest ważna od 3 do 6 lat w zależności od wybranej opcji. Do wyrobienia karty potrzebne jest również zdjęcie legitymacyjne.

Lisboa Viva Card bilet miesieczny Lizbona Portugalia
Tak wygląda karta Lisboa Viva Card

Zniżki i rabaty dla użytkowników komunikacji miejskiej z kartą Lisboa Viva Card

Aby promować transport publiczny w Lizbonie dla wszystkich użytkowników Lisboa Viva Card przewidziano szereg zniżek, oto wybrane z nich:

 • od 10 do 15% zniżki na bilety do Oceanarium w Lizbonie dla wszystkich
 • 10% zniżki na zakupy w sklepie Xocoa Lisboa (Rua do Crucifixo) powyżej 15€
 • od 10 do 15% zniżki na wstęp do Zoo w Lizbonie dla dzieci i seniorów
 • Museu do Oriente oferuje zniżki od 10 do 20% na bilety wstępu dla posiadaczy karty Lisboa Viva Card
 • 10% zniżki na noclegi w wybranych obiektach Hotéis Pestana Nacionais i Pousadas de Portugal
 • nawet do 25% zniżki w Teatro Nacional de São Carlos na bilety
 • 30% zniżki na bilety do Museu do Combatente w Belem
 • Pełen spis zniżek i rabatów dla posiadaczy karty Lisboa Viva Card dostępny jest tutaj>>>

Autobusy, tramwaje, metro, tramwaje w Lizbonie – ceny biletów 2014

Zmianie w 2014 roku nie uległy ceny biletów na pojedyńcze przejazdy autobusami, metrem, tramwajami, windami i promami w Lizbonie w stosunku do roku 2013, wszystki ceny pozostaję takie same, łącznie z cenami biletów jednodniowych oraz opcji zapping. Szczegółowe ceny biletów pojedyńczych, w opcji zapping oraz biletów jednodniowych na komunikację miejską w Lizbonie można znalećć w naszym tekście: Ceny i rodzaje biletów na autobusy, metro, tramwaje, windy, promy i pociągi w Lizbonie >>>

2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Agata Bukowska napisał/a:

  Witam,
  Czym się różnią te dwa bilety miesięczne: Navegante Urb. 30 dias od Rede?
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Lisboa Card uprawni nas do otrzymania zniżek (do 50%) przy zakupie biletów do obiektów zabytkowych i muzeów, a także zapewni darmowy transport autobusami, tramwajami, metrem, kolejkami-windami i pociągiem relacji Lizbona – Cascais i Lizbona – Sintra. Cena karty 18,50€ (24h), 31,50€ (48h) i 39€ (72h). Dzieci 4-15 płacą odpowiednio 11,50€, 17,50€ i 20,50€. Karta jest wygodna, ale dość droga, opłaca się tylko w przypadku, jeśli zamierzamy wykorzystać zniżki dostępne w ramach karty na wejścia do muzeów i galerii.

  Zdecydowanie bardziej polecam zakup karty Viva Viagem na komunikację miejską. Więcej o biletach komunikacji miejskiej można przeczytać tutaj: https://infolizbona.pl/?p=904

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)