Muzeum CR7 na Maderze [Zdjęcia + Wideo]

Muzeum Cristiano Ronaldo Madera Funchal Adres Bilety Foto

Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze dołączyło do palety atrakcji turystycznych wyspy Madera, któa wchodzi w skład Portugalii. Muzeum CR7 znajduje się dokładnie w mieście Funchal, a, zostało oficjalnie otwarte przez samego Cristiano Ronaldo 15 grudnia w asyście znakomitości portugalskiej piłki nożnej, lokalnych działaczy i polityków oraz tłumów dziennikarzy. Tym samym Madera wzbogaciła się o kolejną atrakcję turystyczną, która przyciągacz ma fanów CR7 z całego świata.

Muzuem na chwilę obecną prezentuje ponad 120 eksponatów związanych z życiem i karierą Cristiano Ronaldo, a nie przypadkowo zostało otwarte właśnie na Maderze – to właśnie tam urodził się 5 lutego 1985 znakomity piłkarz. Poniżej można znaleźć wideo oraz zdjęcia z otwarcia Muzeum CR7, na których zobaczyć można m.in. część kolekcji, którą można podziwiać.

Na zwiedzających w Muzeum Cristiano Ronaldo czeka ponad 120 różnego rodzajów eksponatów, wśród których znajdziemy m.in. najważniejsze indywidualne trofea związane ze słynnym piłkarzem, z początkami jego kariery w lokalnym klubie Andorinha, jak również te najsłynniejsze (Złota Piłka za rok 2008 czy Europejski Złoty But). W Muzeum zobaczyć też można koszulki, zdjęcia z życia CR7, podpisane piłki ze spotkań, w których piłkarz kompletował hat-tricki, w tym m.in. z meczu Portugalia – Szwecja, dzięki któremu Portugalia zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Świata w Brazylii 2014.

Muzeum Cristiano Ronaldo Madera Funchal Adres Bilety Foto
Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze | Fot. Jorge Monteiro Gestifute Media

Podczas otwarcia Cristiano Ronaldo mówił, że w muzeum znajdują się jeszcze dodatkowe pomieszczanie na dodatkowe nagrody, choć nie chciał sprecyzować, na które dokładnie. Zapewnił jednak, że dla wszystkich się znajdzie miejsce.

Muzeum Cristiano Ronaldo Madera Funchal Adres Bilety Foto 1
Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze | Fot. Jorge Monteiro Gestifute Media

Cristiano Ronaldo zaingurował działalność muzeum 15 grudnia 2013 w towarzystwie swojej narzeczonej – Iriny Shayk, klubowego kolegi z Realu Madryt – Pepe, trenera reprezentacji Portugalii Paulo Bento oraz Emilio Butragueno, a także lokalnych działaczy i tłumów dziennikarzy. A dlaczego na lokalizację muzeum wybrano właśnie Funchal? Piłkarz wychował się właśnie w Funchal, gdzie karierę Ronaldo rozpoczął w wieku 8 lat, w małym klubie CF Andorinha. – Jestem dumny z bycia Portugalczykiem i mieszkańcem Madery, otworzenie muzeum tutaj wiele dla mnie znaczy – powiedział CR7 podczas uroczystego otwarcia muzeum.

Muzeum Cristiano Ronaldo Madera Funchal Adres Bilety Foto 1
Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze | Fot. Jorge Monteiro Gestifute Media

Więcej o muzeum, cenach biletów oraz adresie można przeczytać na blogu krzysztofgierak.pl w tekście Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze w Funchal – cena, adres, zdjęcia i wideo [Muzeum CR7] Darmowy przewodnik po Maderze i Porto Santo, który pokazuje, jak zwiedzić wyspy w 7 dni oraz zawiera wiele informacji praktycznych można znaleźć tutaj>>>

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)