Lizbona: Święta Bożego Narodzenia już są w stolicy Portugalii! [Zdjęcia i Wideo]

Święta Boże Narodzenie Lizbona Portugalia 2013 2014

Od kilku dni Lizbona pozwala poczuć Boże Narodzenie 2013 jeszcze bardziej! Święta już na dobre rozgościły się na ulicach i wystawach sklepowych Lizbony powoli dając się również odczuć mieszkańcom i turystom. Iluminacje z okazji świąt Bożego Narodzenia w tym roku są naprawdę śliczne, w opinii wielu wspanialsze, niż w zeszłym roku, a uroczystemu zapaleniu kolorowych ozdób w Lizbonie towarzyszył efektowny pokaz fajerwerków. Jeśli zatem ktoś myśli o wyjeździe do Lizbony na święta Bożego Narodzenie lub Sylwester 2013/2014 niech koniecznie w swoim planie podróży zaplanuje wizytę w centrum Lizbony!

justify;">Stolica Portugalii pod koniec listopada rozbłysła tysiącem kolorowych światełek – dokładnie popołudniem 30 listopada. Najefektoniejsze iluminacje świąteczne zobaczyć można w dzielniach Baixa i Chiado, gdzie rozstawiano je i przygotowywano się do ich odpalenie już od początku listopada. Warto było czekać i włożyć w to tyle pracy, gdyż efekt jest bardzo dobry! Zobaczcie zdjęcia i wideo Lizbony w oprawie bożonarodzeniowej oraz sprawdźcie, do kiedy ozdoby świąteczne będą zdobić lizbońskie ulice.

Boże Narodzenie w Lizbonie

Na Praca do Comercio rozbłysła ogromna żółta choinka z czerwonymi bombkami, a Łuk Rua Augusta jest efektownie podświetlony. Idąc głównym deptakiem Lizbony przechodzi się pod kolorowym baldachimem, który prowadzi do placu Rossio, na którym również znajduje się efektowna choinka, trochę futurystyczna, ozdobiona białymi gwiazdami. Plac dodatkowo zdobią słupy z setkami lampek, które ustawione są od strony Teatru Narodowego Marii II. Projektantom tegorocznego systemu oświetlenia bożonarodzeniowego w Lizbonie udało się uzyskać miły efekt poprzez odpowiednią kompozycję ozdób świątecznych z nocnym oświetleniem placu – zdecydowanie również w nocy plac Rossio zostanie dalej jednym z najchętniej fotografowanych placów Lizbony!.

Święta Boże Narodzenie Lizbona Portugalia 2013
Źr. Câmara Municipal de Lisboa

Również inne ulice Lizbony nie muszą się wstydzieć swojego wyglądu po zmroku w okresie świątecznym – efektowne iluminacje świetlne zawisły nad Rua Áurea i Rua da Prata. Dodatkowo 30 listopada, po południu, gdy nastąpiło uroczyste zapalenie oświetlenie bożonarodzeniowego w Lizbonie, nad dzielnicą Baixa rozbłysły fajerwerki, które zostały nagrodzone długimi brawami przez tłum mieszkańców i turystów zebrany na Praca do Comercio.

Przechodząc z Baixa do dzielnicy Chiado warto przejść ulicą Rua Garrett, gdzie nie tylko iluminacje świąteczne zachwycają, ale również wystawy sklepów. Jak co roku świąteczny charakter przybrał też dom handlowy Armazéns do Chiado na początku ulicy. Rua Gerret warto przejść, aż do placu Praça Luís de Camões, a następnie skręcić w prawo i udać się na grzane wino do jednego z pubów Bairro Alto.

Święta Boże Narodzenie Lizbona Portugalia 2013 2014
Źr. Câmara Municipal de Lisboa

Co robić w Boże Narodzenie 2013 w Lizbonie?

Oto kilka pomysłów, jak nie nudzić się w święta Bożego Narodzenia 2013 i okresie świątecznym w Lizbonie i co wtedy można robić w Lizbonie

  • od 14 do 25 grudnia 2013 na Praca do Comercio, na fasadzie łuku, będzie wyświetlany specjalny pokaz mappingu 3D. Każdego dnia o godzinie 18, 19, 20 i 21. Zobacz również: Arco de Luz>>>
  • do 8 grudnia 2013działa FIL do Parque das Nações
  • w dniach  6-8 grudnia 2013 odbywać się będzie  Feira de Natal w Mercado de Fusão (Martim Moniz) – muzyka, happeningi i dobra zabawa!
Nowy Rok Sylwester Lizbona Portugalia 2013 i 2014 program
Źr. Câmara Municipal de Lisboa

Iluminacje świąteczne będą ozdabiały ulice Lizbony do 8 stycznia, po czym zostaną ściągnięte. Osoby chcące zobaczyć, jak Lizbona wyglądała w zeszłym roku podczas świąt Bożego Narodzenia, mogą to zrobić tutaj na blogu krzysztofgierak.pl >>> Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć, która pokazuje Lizbonę w świątecznej odsłonie Bożego Narodzenia 2013.

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)