Lizbona i Madera żegnają rok 2013 i witają 2014, czyli jak bawiono się na sylwestra w Lizbonie oraz na Maderze? [Zdjęcia + Wideo]

Lizbona Madera Funchal sylwester nowy rok 2013 i 2014

Lizbona przywitała Nowy Rok 2014 bardzo hucznie i okazale. Nie inaczej było na Maderze, w szczególności w Funchal, które słynie z najpiękniejszego w Europie pokazu sztucznych ognii. Sylwester 2013/2014 przeszedł już do historii, a na ulicach Lizbony i Funchal bawiło się kilka tysięcy mieszkańców oraz turystów z całego świata. Zobaczcie, jak stolica Portugalii przywitała nowy rok oraz jak przebiegała zabawa sylwestrowa w Lizbonie, a jak na Maderze. Nie przypadkowo wybraliśmy dla Was Lizbonę oraz Maderę, gdyż właśnie te dwa ośrodki w Portugalii ściągają każdego roku najwięcej turystów z całego świata.

justify;">Mimo wbrew wcześniejszym zapowiedzią pogoda dopisała wszystkim, a prognozy synoptyków nie sprawdziły się do końca. Główna impreza miejska odbyła się na Praca do Comercio w centrum Lizbony, a towarzyszył jej efektowny pokaz fajerwerków.  Jeśli nie mogliście spędzić sylwestrowej nocy w Lizbony, to zobaczcie, co Was ominęło i przenieście się choć na chwilę wśród tłum bawiących się ludzi oraz życzących sobie wszystkiego najlepszego. Jeśli mieliście okazję odwiedzić Lizbonę albo Funchal na sylwester 2013/2014, to przypomnijcie sobie tą szaloną noc. Dokonaliśmy dla Was wyboru najciekawszych filmów wideo z YouTube, które prezentują, jak witano w Lizbonie oraz na Maderze nowy rok 2014.

Na początek dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie naszego “Sylwester 2014 w Lizbonie: Przewodnik i poradnik sylwestrowy”, w którym zprezentowaliśmy różne opcje spędzenia ostatniej nocy 201 roku w stolicy Portugalii. Usłyszeliśmy wiele opinii że poradnik okazał się bardzo pomocy i pomógł Wam zdecydować się, co robić w tą szaloną noc w Lizbonie.

Pokaz fajerwerków odbył się na głównym placu dzielnicy Baixa – Praca do Comercio, na którym rozstawiono scenę, na któej odbywały się koncerty. Praca do Comercio zgromadził kilka tysięcy osób z całego świata. Turyści mieszali się na nim z mieszkańcami Lizbony oraz innych miasto Portugalii, gdyż Lizbona każdego roku przyciąga mieszkańców całej Portugalii.

Kluby oraz dyskotyki były zapełnione, w szczególności uliczki Bairro Alto oraz okolice punktów widokowych. Po godzinie 24.00 wszyscy razem bawili się na uliczkach Bairro Alto, a później zabawa przeniosła się do klubów na Cais do Sodre oraz Santos. Nawet wąskie uliczki Alfamy tej nocy przeżywały wizyty większej ilości osób, niż zwykle – to właśnie na Alfamie znajdują się punkty widokowe Portas do Sol lub Santa Luzia, skąd był doskonały widok na sztuczne ognie.

Chcemy Wam również zaprezentować, jak witano nowy rok 2014 na portugalskiej wyspie Madera, gdyż Madera słynie na całym świecie z noworocznych pokazów sztucznych ogni, które każdego roku przyciągają tysiące osób. W Sylwestra z roku 2006/2007 na Maderze pobito rekord Guinnessa w największym wydarzeniu pirotechnicznym na świecie. Odpalono wówczas 66 tysięcy 300 fajerwerków.

Centrum obchodów oraz najpopularniejsze miejsce na wyspie, to oczywiście stolica Madery – miasto Funchal.  Wszystkim, którzy wybierają się do Funchal lub na Maderę polecamy nasz przewodnik po Maderze i Porto Santo: Madera i Porto Santo w siedem dni – praktyczny przewodnik na każdy dzień wyjazdu. Zdjęcia, wideo i mapa

1 komentarz. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)