Lisbon Week 2013 – Poznaj Lizbonę, jakiej nigdy nie widziałeś! [Koncerty, wystawy, zwiedzanie – program]

W Lizbonie, 21 września, rusza jeden z ciekawszych festiwali stolicy Portugalii – Lisbon Week 2013. Jak sama nazwa wskazuje, potrwa on do 28 września, a w tym czasie Lizbona będzie żyła odmiennym rytmem, stanie się jeszcze bardziej otwarta, a jednocześnie ciekawsza! Wszystko to za sprawą różnych dziedzin, które znajdują się w programie Lisbon Week 2013 – m.in. sztuki, architektury, muzyki pod różnymi postaciami, zwiedzania, gastronomii, historii czy specjalnych wydarzeń.

Zatem jeśli ktoś planuje wizytę w Lizbonie pod koniec wrześnie zdecydowanie warto zapoznać się z całym programem festiwalu Lisbon Week 2013, który znajduje się poniżej, a który sprawić może, że nasza wizyta w Lizbonie będzie ciekawsza, a na miasto spojrzymy od strony całkowicie nie turystycznej i od tej, o której nie przeczytami w typowych przewodnikach turystycznych.

W Lizbonie, w dniach 21-28 września 2013, można zostać odkrywcą, znawcą, smakoszem, ciekawskim podróżnikiem, a na pewno Lisbon Lovers. Dzięki festiwalowi Lisbon Week dostajemy możliwość spojrzenie na miasta i jego główne atrakcje w zupełnie innym świetle. Jest to druga odsłona Lisbon Week, a pierwsza z międzynarodowymi elementami, jednak program Lisbon Week wyróżnia się swoją oryginalnością oraz nagromadzeniem atrakcji, wśród innym imprez w Lizbonie.

Program Lisbon Week 2013 skupia się w siedmiu działach, których nazwy, po części oddające charakter wydarzeń w nich odbywających się, to: Historia, Gastronomia, Sztuka i Architektura, Muzyka, Zieleń, Świat i Specjalne Wydarzenia. Oto spojrzenie na to, czego można się spodziewać od każdego z wymionionych działów.

Sztuka i Architektura | Lisbon Week 2013

Kilkunastu portugalskich artystów będzie prezentowało swoją twórczość w różnorakich lokalizacjach i miejscach. Jednym z nich jest prywatne mieszkanie jednego z nich, a innym na przykład opuszczona fabryka dywanów. Kuratorem tego działu Lisbon Week został Delfim Sardo, a ramach tej dziedziny przewidziano nie tylko szereg wystaw artystycznych, ale również różnego rodzaju wycieczki. Cały program Sztuki i Architektury podczas Lisbon Week 2013 można znaleźć tutaj >>>

Historia | Lisbon Week 2013

Silnie związane z zabytkiami i atrakcjami turystycznymi Lizbony, jednak nie tylko tymi typowymi. W ramach działu Historia podczas Lisbon Week będzie okazja wejść m.in. do Pałacu Niepodległości, gdzie spiskowano, by wyzwolić Portugalię spod hiszpańskiego jarzma, a który to na codzień jest zamknięty do zwiedzania. Będzie również okazja zobaczyć siedzibę Towarzystwa Geograficznego w Lizbonie, czy Pałac Soussa Leal. Wszystkie wycieczki będą z przewodnikami w języku angielskim i portugalskim.

Zieleń | Lisbon Week 2013

Świetna okazja, by z innej perspektywy spojrzeć na zielone przestrzenie Lizbony, na przykład na Park Monsanto.  Będzie możliwość odwiedzenie również innych parków w Lizbonie, jak Edwarda VII lub Parku Calhao, a przede wszystkim poznania ich flory i fauny oraz dowiedzenia się więcej, o tym, jaką rolę pełnią one w Lizbonie XXI wieku.

1187057_333739686761363_1637554847_n

Gastronomia | Lisbon Week 2013

Najsmaczniejsza część całego festiwalu, w której udział wezmą nie tylko najlepsze lizbońskie restauracje, ale również osoby zaangażowane w rozwój gastronomii w Lizbonie. Będzie to prawdziwa kulinarna podróż przez różnego rodzaju przystawki (portugalskie petiscos) z dorsza, ślimaków, czy ośmiornicy po najbardziej wykwintne potrawy kuchni portugalskiej.

Świat | Lisbon Week 2013

Spotkania światów w jednym miejscu – w Lizbonie. Ambasady różnych krajów, m.in. Włoch, Francji, Hiszpanii, Brazylii lu Chin otworzą swoje drzwi dla zwiedzających, a po ich przekroczeniu będzie czekać na odwiedzających muzyka, lokalne jedzenie i spotkania z kulturami tych krajów.

Muzyka | Lisbon Week 2013

Podobnie, jak podczas ich tras i działów festiwalu, należy oczekiwać nieoczekiwanego. Różne rodzaje muzyki i gatunków muzycznych, całkowicie szalone mogłoby się wydawać i nie pasujące połączenia stylów muzycznych, gdzie nowe miesza się ze starym, klasycyzm z ekstrawagancją. Prawdziwa muzyczna niespodzianka.

Specjalne Wydarzenia | Lisbon Week 2013

Spojrzenie na Lizbonę i jej mieszkańców od innej strony. Trzy nietypowe projekty, trzy całkowicie inne. Więcej i cały program tego działu podczas Lisbon Week 2013 tutaj >>>

Wideo promujące Lisbon Week 2013

1 komentarz. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Marta napisał/a:

    Super wydarzenie! Udało nam się wziąć w nim udział, rzeczywiście Strefa Gastronomiczna super; taki smaczny i niedrogi wieczór nad Tagiem, przy chilloutowej muzyce DJ’a – super! I ci serdeczni i weseli ludzie dookoła; nic, tylko planować kolejny wypad!

    Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)