Ryanair bezpośrednio z Warszawy do Lizbony

Ryanair Lizbona Warszawa Modlin loty 2015

Ryanair poleci na trasie Warszawa-Modlin – Lizbona od roku 2015. Jak ogłosił irlandzki przewoźnik Ryanair nowe loty bezpośrednie połączę stolicę Polski i Portugalii od końca marca 2015. Czyżby kolejna okazja na tanie loty do Lizbony z Polski? Wszystko wskazuje, że tak, gdyż przed Ryanairem otwarcie nowego połączenia Warszawa – Lizbona ogłosił Wizz Air. Zapowiada się zatem walka o klienta na tej trasie, a tym samym spodziewać się można obniżki cen biletów na loty bezpośrednie z Polski do Lizbony, które do tej pory były obsługiwane jedynie przez portugalskie linie lotnicze TAP.

Informacja ta zelektryzowała wszystkich fanów Lizbony i Portugalii. Wielu czekało na otwarcie kolejnych połączeń lotniczych Ryanaira z lotniska w Lizbonie, mało kto jednak spodziewał się lotów na trasie Warszawa-Modlin – Lizbona. Przypomnijmy, że kilkanaście dni wcześniej, bo na początku sierpnia, loty bezpośrednie z Polski do Portugalii ogłosił Wizz Air. W takiej sytuacji mamy dwóch największych nisko kosztowych przewoźników na europejskim niebie, którzy oferują loty na tej samej trasie, a dodatkowo rozpoczynają latać praktycznie od tego samego terminu. Opisujemy zatem dla Was w tym tekście nie tylko nowe połączenie Ryanaira do Lizbony, ale również porównujmy jego ofertę z propozycją Wizz Air.

Nowe połączenie Ryanaira do Lizbony

12 września 2014 portale branżowe zajmujące się tematyką tanich lotów oraz biletów lotniczych ogłosiły, że najprawdopodobniej irlandzki przewoźnik od roku 2015 otworzy nowe połączenie z portu lotniczego Warszawa Modlin – m.in. właśnie do Lizbony. Informacja ta wywarła falę radości wśród osób, które zawsze marzyły o Lizbonie lub szukały tańszych połączeń bezpośrednich do tego miasta z Polski. Przypomnijmy, że do tej pory takie połączenie zapewniały portugalskie linie lotnicze TAP, a cena zaczynała od 150-200€ za lot w dwie strony, przy czym TAP lata nie na lotnisko Warszawa-Modlin, a na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Na konferencji prasowej, która miała 16 września 2014, w Lizbonie charyzmatyczny prezes Ryanaira Michael O’Leary ogłosił, że od sezonu letniego 2015 zostaną otwarte nowe trasy z Lizbony, w tym właśnie do Warszawy. Rejsy mają się rozpocząć od 30 marca 2015, dwa razy w tygodniu.

Godziny lotów Warszawa-Modlin –  Lizbona Ryanaira

  • poniedziałki –  godzina wylotu: 13:10 | godzina przylotu: 16:15; nr lotu FR2263
  • czwartki – godzina wylotu: 13:10 | godzina przylotu: 16:15; nr lotu FR2263

Godziny lotów Lizbona – Warszawa-Modlin Ryanaira

  • poniedziałki – godzina wylotu: 16:40 | godzina przylotu: 21:45; nr lotu FR2264
  • czwartki – godzina wylotu: 16:40 | godzina przylotu: 21:45; nr lotu FR2264
Ryanair Lizbona Warszawa Modlin loty 2015
Widoki z samolotu lądującego w Lizbonie

Cena lotów Ryanair na trasie Warszawa-Modlin – Lizbona

19 września pojawiły się już również ceny w systemie rezerwacyjnym Ryanair na połączenia Warszawa-Modlin – Lizbona. Ceny rozpoczynają się od 219 zł za lot bez bagażu nadawanego. Znając jednak przewoźnika można liczyć na liczne promocje, a tym samym na jeszcze tańsze bilety lotnicze. Jednocześnie tą samą trasę w podobnym okresie zacznie obsługiwać węgierski Wizz Air, zatem możemy mieć do czynienia z walką o klienta i spadkiem cen biletów. Zobaczymy również, czy portugalskie linie lotnicze TAP obniżą ceny na tym kierunku. Jeszcze nie dawno nie było wiadomo, kiedy będzie kupować bilety na loty Ryanaira do Lizbony z Warszawy. Od 19 września połączenia są już dostępne i tym samym można je już rezerwować.

Loty Ryanaira z Warszawy do Lizbony 2015
Lizbona – miasto punktów widokowych

Przykładowe ceny do Lizbony z Warszawy z Ryanair

Tanie loty z Warszawy do Lizbony Ryanair 2015

Tanie loty z Warszawy do Lizbony Ryanair 2015

Tanie loty z Warszawy do Lizbony Ryanair 2015

Wybrać Ryanair, czy Wizz Air, by dolecieć do Lizbony?

Poznaliśmy już ceny na loty Ryanaira. Loty irlandzkiego przewoźnika, jak przypuszczaliśmy, są tańsze, niż loty Wizz Air. Różnice nie są duże, ale zawsze są. Loty z Warszawa-Modlin do Lizbony w Ryanairze rozpoczynają się od 219 zł, a w Wizz Air od 289 zł. Loty do Warszawy w Lizbonie odpowiednio: 156 zł i 289 zł. Na korzyść Ryanaira na pewno przemawiają godziny lotów – jeśli podane godziny nie ulegną zmianie, to w tej kwestii Ryainar zdecydowanie wygrywa (loty Ryanaira WMI 13.10 – LIS 16.15; godziny lotów Wizz Air WAW 21.30 – LIS 00.30). Ryanair latać będzie jednak z Modlina, a Wizz Air z Warszawa Chopina. Dojazd do Modlina może nastręczać trudności, zaś na lotnisko Chopina w Warszawie jest bardzo prosty i wygodny. W Lizbonie obydwa przewoźnicy będą startowali z Terminala 2. Warto również mieć na uwadze, że w Ryanairze bagaż podręczny jest wliczony w cenę biletu, w Wizz Airze za normalny bagaż trzeba dodatkowo zapłacić, gdyż w cenę wliczony jest tylko mały bagaż podręczny. Jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo podróżowania, to obydwie linie są na tym samym poziomie.

Opinie o połączeniu Ryanaira z Warszawy do Lizbony

Informacja potwierdzona na konferencji prasowej z 16 września wywołała falę komentarzy, w dużej mierze pozytywnych, w Internecie. Często przeczytać można stwierdzenia w stylu: “Wspaniale!”, “Nareszcie, w końcu!” lub “Idealna alternatywa dla drogiego TAP-u” można było często spotkać na różnych stronach internetowych. Można jednak i spotkać takie komentarze “No to na ulicach Lizbony będzie więcej gości w sandałach i skarpetach z gustowną torbą z Biedronki” (z fanpage Fly4Free). Bez znaczenia, jakie odczucia wywołało ogłoszenie otwarcia nowego połączenia na trasie Warszawa-Modlin – Lizbona, jedno jest pewne: coraz łatwiej i taniej będzie się dostać do stolicy Portugalii z Polski. Czekamy zatem na ogłoszenie lotów bezpośrednich z Polski na południe Portugalii – do Faro – i na północ – do Porto.

Loty Warszawa Modlin - Lisbona 2015 z Ryanair tanie loty
Dzięki nowemu połączeniu lotniczemu Ryanaira jeszcze łatwiej będzie odwiedzić Lizbonę!

Loty Ryanaira z lotniska w Lizbonie

Przypomnijmy, że z linią Ryanair z Lizbony polecimy do:  Porto, Milan Bergamo (od 26 października 2014), Faro, Rzym Ciampino (od 26 października 2014), Eindhoven (od 28 października 2014), Paryż Beauvais, Bremen (od 28 października 2014), Bruksela, Dole, Dublin, Frankfurt-Hahn, Hamburg (od 26 października 2014), Manchaser, Marseille, Pisa,  London-Stansted, Warszawa-Modlin (od marca 2015).

5 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)