Polski przewodnik po Fatimie dla turystów

Fatima Polski przewodnik i pilot po Fatimie w Portugalii 2017 opis Sanktuarium w Fatimie lokalny przewodnik (1 z 1)

Jeśli szukasz polskiego przewodnika i pilota po Fatimie w Portugalii, który pokaże całe Sanktuarium w Fatimie, oprowadzi małą grupę po nim – opowie jego historie i obiektów w nim się znajdujących, to dobrze trafiłeś. Nazywam się Krzysztof Gierak i jestem pilotem oraz przewodnikiem po Portugalii, który specjalizuje się m.in. w Fatimie.

Fatima to największe sanktuarium w Portugalii, każdego roku odwiedzane przez miliony turystów, w tym przede wszystkim przez pielgrzymki, grupy zorganizowane oraz turystów indywidualnych. Teraz jest możliwość zwiedzenia Fatimy z lokalnym przewodnikiem, który oprowadza po Fatimie, Cova da Iria i Aljustrel w języku polskim.

Fatima Polski przewodnik i pilot po Fatimie w Portugalii 2017 opis Sanktuarium w Fatimie lokalny przewodnik (2 z 1)

Polski przewodnik po Fatimie

Dzięki mojej osobie poznasz dokładnie całe Sanktuarium w Fatimie oraz jego historie wraz z szczegółami objawień fatimskich i tajemnic fatimskich. Do tego wioskę Aljustrel, w której znajdują się m.in. domu pastuszków, którym objawiła się Matka Boska, miejsca objawień Anioła Pokoju oraz miejsca objawienia z 19 sierpnia 1917 roku. Do tego dochodzi jeszcze centrum Fatimy z kościołem parafialnym oraz cmentarzem, na którym pochowani są bliscy pastuszków. To wszystko możesz zobaczyć przy pomocy jednej osoby, w języku polskim, dzięki czemu nie ma potrzeby wynajmowania różnych przewodników, czy tłumaczy.

Mieszkam w Portugalii, więc jest możliwość skorzystania z moich usług tylko w Fatimie, jak i innych miastach Portugalii. Oferta jest skierowana do turystów indywidualnych oraz małych grup do 8 osób. W celu poznania szczegółów zapraszam do kontaktu przez stronę: Polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii >>>

Fatima Polski przewodnik i pilot po Fatimie w Portugalii 2017 opis Sanktuarium w Fatimie lokalny przewodnik (3 z 1)

Fatima: Przewodnik dla wszystkich

Prowadząc małe grupy lub turystów indywidualnych w swoje opowieści wplatam również aspekty o życiu codziennym w Portugalii, o tym, jak się żyje w Portugalii, jacy są Portugalczycy, ich zwyczaje, sposób bycia oraz wiele informacji praktycznych, których nie sposób znaleźć w normalnych przewodnikach lub u pilotów, którzy tylko przyjeżdżają z Polski, by prowadzić grupy.

Zajmuję się oprowadzaniem turystów indywidualnych, jak i małych grup pielgrzymkowych (do 8 osób). Z racji tego, że każda grupa jest inna, a oczekiwania zwiedzających są różne, za każdym razem dopasowuję ofertę indywidualnie, tak by każdego pozwolić się zakochać w tym małym kraju będącym mozaiką smaków, kolorów, kultur, historii i obyczajów. Dodatkowo proponuję również pomoc przy organizacji noclegów, wynajęciu samochodu lub ułożeniu planu pobytu w Portugalii, dla osób, które skorzystają z moich usług.

Fatima Polski przewodnik i pilot po Fatimie w Portugalii 2017 opis Sanktuarium w Fatimie lokalny przewodnik (4 z 1)

Polecane noclegi w Fatimie

Fatima oferuje bardzo zróżnicowaną bazę noclegową, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zatrzymać się w Fatimie dłużej, niż jeden dzień, jeśli zależy nam na spokojnym przeżyciu religijnym i dokładnym poznaniu całego sanktuarium, w tym również uczestnictwie w różnych uroczystościach religijnych oraz zwiedzeniu okolic Fatimy.

Listę polecanych noclegów w Fatimie, którą stworzyliśmy na bazie naszego doświadczenia oraz opinii pielgrzymów i turystów, można znaleźć tutaj: Polecane noclegi w Fatimie >>> Można również skorzystać z wyszukiwarki noclegów dostępnej poniżej:Booking.com

Zapraszam do kontaktu i wspólnego odkrywania Portugalii, w szczególności Fatimy.

16 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Iza napisał/a:

  Witam
  2 osoby chciałyby zwiedzić Fatima / z polskim przewodnikiem
  4 czerwiec bądź 5 czerwiec 2023
  Proszę o kontakt
  Dziękuje

  Odpowiedz
 • Kamila napisał/a:

  Prosze o kontakt. Grupa 6 polsakow poszukuje przewodnika na pol dnia po Fatimie 14, 15 lub 16 czerwca.

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Dzień dobry,

   Dziękuję za wiadomość. Wysłałem Pani wiadomość w sprawie zwiedzania Fatimy po polsku.

   Pozdrawiam serdecznie

   Odpowiedz
 • Lukasz napisał/a:

  Proszę o adres e-mail . Opisze temat i zobaczymy czy mógłby Pan takie coś zorganizować . Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • […] Jeśli szukasz polskiego, licencjonowanego pilota, który zajmie się grupą lub pielgrzymką wybierającą się do Fatimy w Portugalii, a jednocześnie przewodnika, który pokaże całe Sanktuarium w Fatimie, oprowadzi pielgrzymkę po nim, opowie jego historie i obiektów w nim się znajdujących, to dobrze trafiłeś. Teraz jest możliwość zwiedzenia Fatimy z lokalnym przewodnikiem, który oprowadza po Fatimie, Cova da Iria i Aljustrel w języku polskim. Sprawdź szczegóły oraz kontakt na polskiego przewodnika i pilota po Fatimie >>> […]

  Odpowiedz
 • Marcin napisał/a:

  witam. Panie Krzysztofie, wybieram się do Lizbony poraz pierwszy w życiu w raz z moją żoną, jeśli jest pan mi wstanie pomóc, radą i informacją co warto zwiedzić w tym piękny miejscu oraz jak się dostać z lizbony do fatimy .

  pozdrawiam

  Marcin

  Odpowiedz
 • Wiesław i Halina z Zabrza napisał/a:

  Byliśmy w grupie, którą oprowadzał Pan Krzysztof po Fatimie. Dziękuję w imieniu swoim i żony za ogromną dawkę informacji o tym miejscu, dysponuje Pan dużą wiedzą, mimo młodego wieku, i dobrze ją Pan przekazuje duże gratulacje! Nie zanudził nas Pan, a wręcz zaciekawił, czego nie potrafi każdy przewodnik, za co dziękujemy, Dzięki Panu Fatima zrobiła na nas duże wrażenie, sama sprawa tajemnic fatimskich jest bardzo intrygująca i zgłębie ten temat jeszcze! Pozdrawiamy z Zabrza, Bóg zapłać!

  Odpowiedz
 • jerzy napisał/a:

  chcialbym z zona i ojcem, ktory ma 83 lata przyleciec do Fatimy na 2 dni. Zalezy nam na informacji jak dostac sie z lotniska w Lizbonie do Fatimy, zalatwieniu noclegu taniego w poblizu sanktuarium i mozliwosci modlitwy przed cudowna figura i zobaczenie najciekawszych miejsc w okolicy sanktuarium. JJaka bedzie cena za ta pomoc?

  Odpowiedz
  • Krzysztof Gierak napisał/a:

   Witam,
   Pozwoliłem sobie wysłać maila w tej sprawie, w którym odpowiedziałem na wszystkie pytania.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
  • Rusianka napisał/a:

   czy podzieli się Pan informacjami jak najlepiej dotrzec z lotniska w lisbonie do Fatimy. Wybieram się właśnie w kwietniu z dwójką 70-letnich rodziców.Podpowie Pan jak udał się pobyt i na co zwrócić uwagę

   Odpowiedz
 • zofia ugolik napisał/a:

  w terminie 12-17pazdziernik2013 jestesmy w Fatimie/oboje z mężem/Jest to nasz przyjazd niezorganizowany prywatnyCzy istnieje mozliwosc zorganizowania nam w tym terminie tanich noclegow w polskim domu pielgrzyma lub w poblizu sanktuarium mogą tez to byc kwatery prywatne z 1 łóżkiem na małżenstwoNie znamy jezyka miejscowego jedynie j. rosyjskiPoza tym w tym czasie chcielibysmy dołączyc do pl grupy aby zwiedzic Fatime i okolice Czy w tym czasie istnieje taka mozliwosc aby dołączyc do jakiejs grupy?Pierwszy raz przylatujemy do Lisbony i do Fatimy Pozdrawiamy i czekamy na Pana pomocną dłoń – Zofia i Wiesław Ugolik

  Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)