N-222 to najlepsza trasa drogowa na świecie

N-222 Droga Portugalia Dolina rzeki Douro Północ Portugalii 2015

Droga N-222 łącząca Peso de Régua to Pinhão na północy Portugalii została ogłoszona najlepszą trasą drogową na świecie w roku 2015 według rankingu przygotowanego przez firmę Avis. Jeśli zatem wybieracie się do Portugalii i zamierzacie wypożyczyć samochód, to planując wizytę na północy Portugalii, w dolinie rzeki Douro, warto wybrać się na przejazd trasy N-222, która w opinii wielu słusznie zdobyła zaszczytne wyróżnienie najlepszej trasy drogowej na świecie.

Droga N-222 w Portugalii

style="text-align: justify;">trasa N-222 jest to 28-kilometrowej długości droga między Peso de Régua, a Pinhão w dolinie słynnej rzeki Douro. Oferuje ona zapierające dech w piersiach widoki na rzekę oraz tarasy, które zajmują winnice, z których to winorośli produkowanego jest najsłynniejsze portugalskie wino – wino Porto. Trasa ta oferuje 93 zakręty, kilkanaście zjazdów i podjazdów oraz często zmieniające się widoki, a jednocześnie kilka odcinków prostych, które pozwalają również kierowcom się cieszyć widokami.


Poznaj uroki magicznej doliny Douro.

Zobacz, co warto w niej zobaczyć oraz jak zaplanować podróż po Douro >>>


Trasa N-222 prawie doskonale wpisuje się w ideał wskaźnika ADR (10 sekund na prostej drodze do każdej sekundy na zakręcie), którego ideał to 10:1. Trasa N-222 ma ten wskaźnik 11:1, dzięki czemu kierowcy są w stanie doświadczyć piękna tej trasy drogowej.

Przejazd drogą N-222 jest całkowicie bezpłatny. Pozwala ona częściowo zwiedzić region winiarski Douro, który w roku 2001 został wpisany na listę UNESCO.

Przebieg drogi N-222 na mapie

Droga N-222 w Portugalii na wideo

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)