N-222 to najlepsza trasa drogowa na świecie

N-222 Droga Portugalia Dolina rzeki Douro Północ Portugalii 2015

Droga N-222 łącząca Peso de Régua to Pinhão na północy Portugalii została ogłoszona najlepszą trasą drogową na świecie w roku 2015 według rankingu przygotowanego przez firmę Avis. Jeśli zatem wybieracie się do Portugalii i zamierzacie wypożyczyć samochód, to planując wizytę na północy Portugalii, w dolinie rzeki Douro, warto wybrać się na przejazd trasy N-222, która w opinii wielu słusznie zdobyła zaszczytne wyróżnienie najlepszej trasy drogowej na świecie.

Droga N-222 w Portugalii

style="text-align: justify;">trasa N-222 jest to 28-kilometrowej długości droga między Peso de Régua, a Pinhão w dolinie słynnej rzeki Douro. Oferuje ona zapierające dech w piersiach widoki na rzekę oraz tarasy, które zajmują winnice, z których to winorośli produkowanego jest najsłynniejsze portugalskie wino – wino Porto. Trasa ta oferuje 93 zakręty, kilkanaście zjazdów i podjazdów oraz często zmieniające się widoki, a jednocześnie kilka odcinków prostych, które pozwalają również kierowcom się cieszyć widokami.


Poznaj uroki magicznej doliny Douro.

Zobacz, co warto w niej zobaczyć oraz jak zaplanować podróż po Douro >>>


Trasa N-222 prawie doskonale wpisuje się w ideał wskaźnika ADR (10 sekund na prostej drodze do każdej sekundy na zakręcie), którego ideał to 10:1. Trasa N-222 ma ten wskaźnik 11:1, dzięki czemu kierowcy są w stanie doświadczyć piękna tej trasy drogowej.

Przejazd drogą N-222 jest całkowicie bezpłatny. Pozwala ona częściowo zwiedzić region winiarski Douro, który w roku 2001 został wpisany na listę UNESCO.

Przebieg drogi N-222 na mapie

Droga N-222 w Portugalii na wideo

1 komentarz. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Fan napisał/a:

    Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w internecie pożądanych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Chcę wyrazić uznanie za Twoje działania. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej wpadał, by zobaczyć nowe posty.

    Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)