Boom Festival 2014 w Portugalii – darmowy wstęp do Polaków. Dojazd, info, program, bilety [Zdjęcia + Wideo]

Boom Festival 2014 Portugalia Polska 2

Boom Festival 2014 w Portugalii zaprasza wszystkich Polaków darmowym wstępem. Tak, tak to nie żadne kłamstwo – Polacy na festiwal Boom w 2014 roku mają bezpłatne wejście, a dlaczego, o tym można przeczytać poniżej. Jak jednak dojechać na festiwal z Polski, czy może lepiej doleciec, ile kosztują bilety normalne, kto zagra i jaki jest program jubileuszowej, bo 10. edycji Boom Festivalu w Portugalii? Zapraszamy do naszego festiwalowego przewodnika, który odpowiada na najczęściej zadawane pytania związane z portugalskim festiwalem, który stał się od kilku dni najsłynnniejszym portugalskim festiwalem wśród Polaków.

style="text-align: justify;">Boom Festival to wyjątkowy festiwal z muzyką taneczną i elektroniczną, który łączy przestrzeń muzyczną z przestrzenią sztuki, performance oraz natury. Dodatkowym plusem festiwalu Boom 2014 jest jego sceneria – Boom Festival 2014 odbywa się nad pięknym jeziorem, blisko granicy z Hiszpanią. Jest to zatem nie tylko świetna okazja, by posłuchać najlepszej muzyki w Europie, ale również, aby odkryć i móc zakochać się w Portugalii oraz ją zwiedzić i poznać jej różne twarzy. A czy warto odwiedzić Portugalię? Skoro tutaj trafiłeś Drogi Czytelniku, to odpowiedziałeś sobie już pewnie na to pytanie sam.

Czym jest Boom Festival i jaka jest jego historia?

Pierwsza edycja Boom Festiwalu miała miejsce w  1997 i był to festiwal przede wszystkim muzyki psychodelicznej, trancowej oraz chilloutowej. Obecnie festiwal rozwinął soje skrzydła i prezentuje bardziej przekrojowo gatunki muzyki elektronicznej, a z racji tego, że wzrosła również jego ranga, zaprasza on artystów z najwyższej półki. Obecnie na festiwalu Boom gości głównie muzyka psychotrance i naturaltrance, house, elektroniczna taneczna oraz sety muzyki granej na żywo z szeroko pojętej przestrzeni muzyki elektronicznej.

Dodatkowo ważnym elementem festiwalu stały się działania pozamuzyczne, takie jak różne interakcje sztuki – kino, wystawy, malarstwo, performance oraz wykłady, teatr, sztuki uliczne, spektakle. Do tego dochodzi również szereg warsztatów i spotkań z różnymi osobistościami.

Boom Festival 2014 Portugalia Polska 2
Tak było na Boom Festival 2012 | Źr. Boom Festival

Idea Boom Festiwalu 2014

Idea festiwalu jest proste i nie zmienna od lat, a wyraża się ona w słowach “Festiwal Boom jest nie tylko festiwalem, ale to również stan umysłu. Zainspirowany zasadami Jedności, Pokoju, Kreatywność, Zrównoważonego Rozwóju, Transcendencji, Kultury Alternatywnej, Aktywności, Ewolucji i Miłości. To przestrzeń, w której ludzie z całego świat mogą się spotkac, by przeżyć alternatywną rzeczywistość”. Do tego jednym z głównych założeń festiwalu jest brak komercjalizacji i sponsorów, a festiwal w całości finansowany jest z biletów

Boom Festival 2014 Portugalia foto 1
Muzyka, sztuka, przestrzeń i natura | Źr. Boom Festival

Daty Boom Festival 2014

10. edycja Boom Festivalu odbędzie się od 4 do 10 sierpnia 2014 roku

Boom  Festival 2014 – darmowy wstęp dla Polaków

To co wyróżnia ten festiwal na festiwalowej mapie Portugalii, a przyciągnąć może wielu naszych rodaków z Polski jest to, że edycja 2014 dla każdego Polaka będzie zupełnie darmowa (a dokładnie dla pierwszych 1500 osób)! Dlaczego? Wiąże się to z tym, że impreza odbywa się co dwa lata i za każdym razem organizatorzy wybierają jeden kraj, którego mieszkańcy nie muszą płacić za wstęp. Zgadnijcie, jaki kraj nie musi płacić w 2014 roku? Właśnie Polska!

Tak uzasadniają swoją decyzję organizatorzy Boom Festivalu: “Witamy Polskę jako naszego gościa specjalnego! Dlaczego Polska? Znajdziecie tam żywą scenę, gdzie młodzi ludzie używają muzyki i sztuki jako ważnych narzędzi do stworzenia na nowo swojego społeczeństwa po latach opresji. W hołdzie dla ich oporu wobec napastników, działań w imię solidarności i wolności, Boom z radością zaprasza wszystkich Polaków do świętowania ze swoimi braćmi i siostrami z całego świata!”.

Jak załapać się na darmowy wstęp na Boom Festival 2014? Trzeba najpierw zarejestrować się u Ambasadara Boom Festiwalu w Polsce, którym w naszym kraju jest Chillmafia (www.chillimafia.com). Można to zrobić pod adresem boom@chillumafia.com Należy przesłać imię i nazwisko, numer oraz rodzaj dokumentu tożsamości. Oni wyślą potwierdzenie rejestracji, które należy okazać przy bramce Boom Festiwalu razem z dokumentem tożsamości, który potwierdza obywatelstwo. Warto się spieszyć z rejestracją, gdyż ilość darmowych wejściówek to tylko 1500

Boom Festival 2014 Portugalia foto 2
Boom Festival to jednak przede wszystkim ludzie z całego świata | Źr. Boom Festival

Bilety i ceny Boom Festival 2014 w Portugalii

Najtansza pula biletów (120 € za cały festiwal) już mineła. Obecnie ceny biletów rozoczynają się od 140 € (cena do 29 marca). Później ceny karnetów wzrastają. Organizatorzy przewidziali szereg zniżek dla różnych narodowości oraz osób w różnym wieku, dlatego jeśli ktoś zdecyduje się na zakup to warto zawsze sprawdzić przysługujące nam zniżki.  Bilety można kupić online na oficjalnej stronie festiwalu.

Program Boom Festival 2014

Wśród 800 (tak, tak to nie błąd, na festiwal zaproszono ponad 800 różnych zespołów) artystów, którzy będą występowali, są między innymi: Juno Reactor, Carbon Based Lifeforms, Extrawelt, System 7, Avalon, Eat Static, Gaudi, Ace Ventura, Atmos, Desert, Dwellers, Kin, Penta, Hilight Tribe, Renegade, Random Rab, Perfect Stranger, Parasense, Tristan, Hux Flux, Green Nuns Of The…, Zen Mechanics, Outsiders, Suntree, Bodhi, Loud, Burn in Noise, Atriohm, Medicine Drum, Ajja, E-Clip, Skyfall, Mind Distortion…, Kashyyyk oraz inni. Pełen program można znaleźć na stronie festiwalu, w zakładce poświęcoenj lineup.

Boom Festival 2014 Portugalia przewodnik wyjazd
I jak tu się nie zakochać w Portugalii? | Źr. Boom Festival

Miejsce i adres Boom Festival 2014

Boom Festival odbywa się w otoczonym stuletnimi iberyjskimi drzewami dziewiczym jeziorem w pobliżu gór i niezwykłych krajobrazów. Najbliższą wsią do miejsca festiwalu jest portugalska wioska Idanha-a-Velha (2km odległości od terenów festiwalowych), a miastem jest Idanha-a-Nova  (18 km od festiwalu). Tereny te są położone dystrykcie Castelo Branco, w regionie Centrum w podregionie Beira Interior Sul, ok 50 km od hiszpańskiej granicy (zobacz na mapie).

Dojazd na Boom Festival 2014 z Polski

Są różne możliwości dojazdu, jednak najszybszą oraz najchętniej wybieraną jest podróż lotnicza samolotem. Najłatwiej jest dolecić na lotnisko w Lizbonie, do której latają z Warszawy samoloty bezpośrednio portugalskiego przewoźnika TAP. Cena biletów rozpoczyna się od ok 1000 zł za lot w dwie strony, choć w sezonie wakacyjnym może ona być zdecydowanie droższa, dlatego warto bookować bilety wcześniej, Lot trwa ok 4h.

Inną opcją, często tańszą, która pozwala zaoszczędzić są loty z przesiadką tanimi liniami lotniczymi. Przypominamy, że od listopada 2013 do Lizbony lata niskokosztowy przewoźnik Ryanari. Czytaj więcej w: Rynair w końcu w Lizbonie. Tanie loty z Polski do Portugalii >>> Z Polski do Lizbony można tanio polecieć z przesiądką w Paryżu  Beauvais-Tillé lub przez Londyn, do których to miast można dolecieć na wiele sposób z różnych miast Polski, a dalej należy lecieć liniami Ryanari do Lizbony. Inną opcją są loty bezpośrednie liniami easyJet z Berlina do Lizbony>>>

BoomBus Festival 2014 schedule
Rozkład jazdy BoomBusa na Boom Festival 2014 }| Źr. Boom Festival

Dzięki takiej kombinacji lotów jest okazja jeszcze przed festiwalem lub tuż po nim zobaczyć i poznać Lizbonę – stolicę Portugalii – oraz dać się oczarować temu miastu. Pomoże w tym na pewno polski przewodnik po Lizbonie>>> oraz niniejsza strona. A jak dostać się z Lizbony na festiwal? Z Lizbony do festiwal będzie kursował specjalny Boom Bus, a koszt biletu na przejazd na trasie Lizbona – Boom Festival – Lizbona wynosi 65€, a rozkład jazdy można znaleźć na grafice powyżej. Bilety na Boom Bus można kupić online lub zamówić pisząc na maile: boombus@boomfestival.org i etickets@boomfestival.org.

Inną opcję, popularną wśród grup znajomych, jest transport drogą lądową na festiwal z Polski, Wynajmując busa lub zrzucając się na paliwo można przejechać całą Europę do słonecznej Portugalii, co czesto, w szczególności przy większej liczbie osób, wychodzi bardizej ekonomiczne, a pozwala odwiedzić również nowe kraju. Jeśli szukacie transportu na BoomFestival 2014 w Portugalii, to piszcie pod tym postem w formie komentarza – może uda Wam się znaleźć towarzyszy podróży!

Boom Festival 2014 Portugalia przewodnik wyjazd
Boom Festival to tydzień szalonej zabawy w zgodzie z naturą | Źr. Boom Festival

Boom Festival 2012 – pomoc przy organizacji wyjazdu

Potrzebujesz pomocy przy organizacji wyjazdu na Boom Festival 2014 z Polski? Jakaś część całego planu jest nie jasne lub obawiasz się, czy będziesz w stanie zorganizować całą podróż? Portal InfoLizbona z przyjemnością pomoże Ci wybrać się na Boom Festival 2014 – w razie jakichkolwiek pytań odnośnie Portugalii lub festiwalu zapraszamy do kontaktu. Szczegółowe dane kontaktowe do nas (kontakt telefoniczny, mailowy lub przez skype) znajdziesz w dziale kontakt. Możesz też zadawać pytania przez komentarze na stronie – postaram się na wszystkie pytania odpowiedzieć.

Jeśli podczas pobytu na festiwalu i w Portugalii chciałbyś poznać lepiej ten niezwykły kraj, zwiedzić jego różne zakątki, wielki miasta takie, jak Lizbona lub Porto, albo wręcz przeciwnie odwiedzić małe wioski, by podpatrzeć, jak wygląda codzienne życie w Portugalii, to zapraszamy również do kontaktu – oferujemy polskich przewoników oraz pilotów, mieszkańców Portugalii, którzy pokażą Ci Portugalię w najlepszy możliwy sposób. A czy warto z nami poznawać Lizbonę i Portugalię? Przekonaj się sam >>>

Portugalia Boom Festival 2014
Portugalia zaprasza na Boom Festival 2014! | Źr. Boom Festival

Wideo z Boom Festiwalu

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, czy wybrać się na Boom FGestival 2014 do Portugalii i przeżyć przygodę swojego życia, to zobacz film podsumowujący Boom Festival 2012 – poczuj ten klimat i magię miejsca, ludzi oraz muzyki najbardziej kolorowego festwialu w całej Portugalii.

56 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)