Azory-zdjęcia. Portugalskie wyspy, które są inną twarzą Portugalii [Przewodnik po Portugalii]

Azory, czyli portugalskie wyspy pochodzenia wulkanicznego, które leżą na Oceanie Atlantyckim około 1500 km od wybrzeży Portugalii, a które prezentują zupełnia inną twarz Portugalii. Poniższy wpis to ciekawa galerie zdjęć autorstwa Agaty Wiórko, która przesłała zdjęcia dla InfoLizbona.pl Pokazują one różnorodność i kontrasty Azorów – zdecydowanie warto zobaczyć te zdjęcia, jeśli marzy nam się podróż na Azory. Polecamy gorąco!

Azory to dokładnie archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych należących do Portugalii. Na przestrzeni 650 km rozciągają się trzy główne grupy wysp – grupa zachodnia: Flores i Corvo, grupa centralna: Faial, Pico, São Jorge, Graciosa i Terceira, grupa wschodnia: São Miguel i Santa Maria. Wyspy charakteryzują się zróżnicowaną rzeźbą terenu ze stromymi, skalistymi wybrzeżami i jeziorami kraterowymi, a ciekawostką jest to, że jest to obszar dalej aktywny sejsmologicznie.

Galerie zdjęć z Azorów

Macie zdjęcia z Portugalii? Pokażcie ją innymi widzianą Waszymi oczami. Przesyłajcie linki do Waszych galerii lub zdjęcia na info@infolizbona.pl 

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)