30. urodziny gwiazdy portugalskiej piłki

Cristiano Ronaldo 30 urodziny 2015

5 lutego 2015 słynny Cristiano Ronaldo obchodzi swoje 30. urodziny. Żyją tym chyba wszystkie portugalskie media – od gazet, przez radio, telewizję i Internet. Nie przypadkowo – obecnie Cristiano Ronaldo, popularnie nazywany CR7, jest jednym z najlepiej rozpoznawanych symboli całej Portugalii. Każdy fan piłki nożnej wie, że Cristiano Ronaldo pochodzi z Portugalii!

Słynny piłkarz urodził się na Maderze – w miejscowości Funchal, stolicy wyspy Madera, która należy do Portugalii. Swoje pierwsze kroki rozpoczynał CF Andorinha, a następnie CD Nacional. Wielką karierę piłkarską jednak rozpoczął w stołecznym Sportingu Lizbona, by dalej kontynuować ją w  Manchester United. Po angielskim klubie Cristiano Ronaldo przeszedł do hiszpańskiego Realu Madryt, gdzie 26 czerwca 2009 Ronaldo został oficjalnie ogłoszony nowym piłkarzem tego klubu i tym samym stał się najdroższym piłkarzem w historii.

Cristiano Ronaldo – portugalskie gwiazda

Ronaldo, który 5 lutego obchodzi swoje 30. urodziny, obecnie jest nie tylko najlepszym piłkarzem świata, ale również czołowym graczem portugalskiej reprezentacji narodowej. W roku 2014 Ronaldo zdobył Złotą Piłkę FIFA dla najlepszego piłkarza 2014, a także wyróżnienia Najlepszy napastnik Primera División 2014 oraz Najładniejszy Gol Sezonu Primera División: 2014.

Kiedyś nie do końcu lubiany przez samych Portugalczyków ze względu na swój sposób bycia oraz cechy charakteru, dziś doceniany na każdym kroku – nie tylko za swoje umiejętności sportowe, ale również szereg akcji i działań charytatywnych, w które chętnie się angażuje.

Ciekawostką jest, że Ronaldo, to nie jego nazwisko, a drugie imię, które nadali mu rodzice po amerykańskim prezydencie Ronaldzie Reaganie. Pełne imię i nazwisko CR7 to Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro.

Zobacz najładniejsze gole Cristiano Ronaldo w 2014

Powiązane wpisy

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)