Test forumularza

Najpiękniejsze restauracje w Lizbonie? Zapraszamy do nietypowego zestawienia, które prezentuje 10 najpiękniejszych restauracji w stolicy Portugalii. Restauracje zachwycają swoją formą, wystrojem, wnętrzem, pomysłem na siebie. Sprawdźcie, czy spodobają się również Wam? Tym razem najważniejszym czynnikiem nie jest jedzenie, choć jest ono również ważne, a klimat , wystrój i atmosfera miejsca. .

Jeśli będziecie w Lizbonie i szukacie inspiracji na ciekawą kolację, czy lunch, spotkanie ze znajomymi lub po prostu przyjemny wieczór, to sprawdźcie polecane tutaj restauracje i data-ad-slot="3753714679" data-adsbygoogle-status="done"> samo oceńcie, czy słusznie się znalazły w naszym zestawieniu najpiękniejszych restauracji w Lizbonie. Zobaczycie i znajdziecie tutaj nie tylko zdjęcia wybranych lokali, ale również ich adresy, telefon kontaktowy oraz opis. Życzymy zatem smacznego dla Waszych oczów oraz podniebienia!

1. Restauracja Cervejaria da Trindade w Lizbonie

Jest to restauracja, która leży w dzielnicy Chiado i jest zlokalizowana w dawnym refektarzu klasztoru ufundowanego w 1294 roku. Budynek klasztorny w 1836 roku został przekształcony w browar i piwiarnię, które to dziś są jedną z najbardziej oryginalnych restauracji w całej Lizbonie. W środku znajdziemy duże panele z płytek azulejos zdobiące ściany dawnego refektarza. Menu serwuje tradycyjną kuchnię portugalską – znajdziemy w nim takie potrawy, jak na przykład rissoto z żabnicą, krewetki z czosnkiem, sałatkę z ośmiornicy, langusty, açorde de marisco, czy wołowiną z pomarańczami lub kaczkę.

Adres: Rua Nova da Trindade 20 C, 2715-311 Lisboa, Portugalia
Telefon:+351 21 342 3506