Nowe bilety 24h w Lizbonie – opis [2022]

Bilety 24h w Lizbonie 24 godzinne dobowe całodniowe turystyczne kilkudniowe komunikacja miejska w Lisbonie cena rodzaje opis dojazd przewodnik aktualne ceny

Bilety 24h w Lizbonie w nowej odsłonie! Od stycznia 2020 zmieniła się cena niektórych biletów całodniowych. Poniżej przedstawiamy opis poszczególnych biletów 24-godzinnych na komunikację miejską w Lizbonie i aktualne ceny biletów (2022 rok). Obok istniejącego biletu 24h, który obejmuje nielimitowaną ilość przejazdów na windy, tramwaje (w tym słynny tramwaj 28 lub 12), autobusy i metro wspominany również o dwóch opcjach, które są mniej popularne, a również mogą być przydatne podczas zwiedzania Lizbony. Poniżej opisujemy zatem szczegółowo nowe bilety dobowe w Lizbonie, by podróżowanie po Lizbonie było jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsze. Zobaczcie również, jak wyglądają ich ceny w 2022 roku.

Nowe bilety 24h na komunikację miejską w Lizbonie

Do końcówki lipca 2016 w lizbońskim systemie komunikacji miejskiej obowiązywał tylko jeden rodzaj biletu 24h – był to opisywany we wszystkich przewodnikach turystycznych i wydawnictwach bilet za €6 / osobę (obecna cena biletu to €6,45/osobę – rok 2022), który obowiązywał 24h od pierwszego skasowania, a którym można było odbywać nielimitowaną ilość podróży takimi środkami transportu, jak metro, autobusy, tramwaje i windy. Ten rodzaj biletu został dalej jest utrzymany i  właśnie z tego biletu będzie dalej korzystała większość turystów odwiedzających stolicę Portugalii i nastawiających się na korzystanie z komunikacji miejskiej w centrum. Jest to naprawdę wygodna opcja biletu na transportu publiczny, jeśli nastawiamy się na korzystanie ze środków komunikacji miejskiej podczas zwiedzania najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych miasta.

Bilety 24h w Lizbonie 24 godzinne dobowe całodniowe turystyczne kilkudniowe komunikacja miejska w Lisbonie cena rodzaje opis dojazd przewodnik aktualne ceny

Od sierpnia 2016 roku wprowadzono dwa nowe rodzaje biletów 24h na transport publiczny w Lizbonie i okolicach. Są to odpowiednio bilety

 • Bilet 24 godzinny na tramwaje, metro, windy, autobusy i promy Transtejo do Cacilhas.
 • Bilet 24 godzinny na tramwaje, metro, windy, autobusy i pociągi CP.

Wspominane bilety 24h są dobrymi opcjami dla osób, które chciałaby połączyć zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych Lizbony przy pomocy komunikacji miejskiej z wizytą po drugiej stronie rzeki Tag lub w Sintrze, czy na plażach przy linii kolejowej Cais do Sodre – Cascais. Bilety te cały czas działają w 2022 roku i są dalej aktualne.

Bilety 24h w Lizbonie 24 godzinne dobowe całodniowe turystyczne kilkudniowe komunikacja miejska w Lisbonie cena rodzaje opis dojazd przewodnik aktualne ceny

Bilet 24h na tramwaje, metro, windy, autobusy i promy w Lizbonie

 • Cena biletu to 9,60€/os. i uprawnia on do nielimitowanej ilości przejazdów takimi środkami transportu, jak metro, autobusy, windy, tramwaje oraz promy do Casilhas 24h od pierwszego skasowania.
 • Po czasie 24h od pierwszego skasowania bilet traci swoją ważność i nie można na nim podróżować dłużej.
 • Bilet jest ważny tylko na promy do Casilhas, nie obowiązuje on na inne połączenia przez rzekę Tag. W tym również na autobusy firmy TST obsługujące drugą stronę rzeki Tag.
 • Bilet nie jest ważny na autobusy turystyczne Carris, shuttle bus na lotnisko lub na plaże Costa da Caparica.
 • Więcej o biletach na komunikację miejską w Lizbonie można przeczytać tutaj: Komunikacja miejska w Lizbonie>>>.
 • Cena jest aktualna na rok: 2022.

Bilet 24h na tramwaje, metro, windy, autobusy i pociągi CP w Lizbonie

 • Cena  biletu to 10,70€/os. i uprawnia on do nielimitowanej ilości przejazdów takimi środkami transportu, jak metro, autobusy, windy, tramwaje oraz pociągi CP 24h od pierwszego skasowania.
 • Bilet nie jest ważny na autobusy turystyczne Carris, shuttle bus na lotnisko oraz na plaże Costa da Caparica, a także na promy.
 • Bilet jest ważny na połączenie pociągów CP na liniach Sintra, Cascais, Azambuja e Sado, czyli dojedziemy nim zarówno na plaże w Cascais, jak i do Sintry.
 • Więcej o biletach na komunikację miejską w Lizbonie można przeczytać tutaj: Komunikacja miejska w Lizbonie>>>.
 • Po czasie 24h od pierwszego skasowania bilet traci swoją ważność i nie można na nim podróżować dłużej.
 • Cena jest aktualna na rok: 2022.

Bilety 24h w Lizbonie 24 godzinne dobowe całodniowe turystyczne kilkudniowe komunikacja miejska w Lisbonie cena rodzaje opis dojazd przewodnik aktualne ceny

Bilety kilkudniowe w Lizbonie

W Lizbonie nie ma biletów kilkudniowych – np. 3,6,7 lub 14-dniowych w opisanych powyżej opcjach, które obsługiwałyby kilka rodzajów środków transportu. Wyjątkiem są bilety okresowe, 30-dniowe, ładowane na specjalną kartę Lisboa Viva. Jeśli zależy nam na bilecie np. na 3 dni, to należy na kartę Viva Viagem (specjalne karty na które ładujemy bilety w Lizbonie) załadować odpowiednią ilość biletów 24h wybranego rodzaje. Nie uzyskujemy jednak w ten sposób żadnego bonusu, ani zniżki. Pamiętajmy, że na jedną kartę Viva Viagem może być załadowany tylko jeden rodzaj biletów. O tym, czy gdzie można nabyć opisane bilety kilkudniowe oraz dobowe w Lizbonie, a także o innych rodzajach biletów na komunikację miejską w Lizbonie przeczytacie w tekście: Ceny i rodzaje biletów na komunikację miejską w Lizbonie [Aktualne ceny] >>>.


Zobacz, jak kupić bilety na metro, autobus, tramwaj lub windę w Lizbonie


Szukasz polskiego przewodnika po Portugalii? 
Daj nam znać i spraw, że Twój pobyt w Portugalii będzie należał do najlepszych na świecie!


  3 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

  • Aleksandra napisał/a:

   Dzień dobry !
   Panie Krzysztofie mam pytanie odnośnie kupna biletów na komunikację w Lizbonie. Przy podróży do Lizbony, chcę zaplanować dojazdy do różnych atrakcji m.in. w Belem, Lizbonie (podróż z lotniska i na lotnisko, oceanarium, muzea, tramwaj 28, przejazd przez most Vasco Da Gama, Freeport Fashion Outlet, Winda Santa Justa i kilka innych) oraz Sintra wraz z Cabo da Roca i Cascais. Proszę o podpowiedź jak najlepiej zaplanować koszty związane z kupnem biletów, które pozwolą na optymalne skorzystanie ze środków transportu? Chciałabym uwzględnić również zwiedzanie Lizbony na piechotę, jednak nie wiem czy rzeczywiście poruszanie się po Lizbonie należy ograniczyć tylko do środków transportu. Preferuję raczej tryb nie intensywnego zwiedzania, ale chciałabym zobaczyć najciekawsze atrakcje z uwzględnieniem pysznego jedzenia i odpoczynku przy ciepłych promieniach Portugalii.
   Pozdrawiam Serdecznie !

   Odpowiedz
  • Tomasz napisał/a:

   Panie Krzysztofie, gratuluję kreatywności! Nie pamiętam kiedy ostatni raz spotkałem tak profesjonalnie prowadzoną i aktualną stronę turystyczną w języku polskim! Mam pytanie co do nowego biletu 24 h za 10 euro. Czy korzystając z tego biletu dojadę pociągiem z Lizbony do Sintry i potem autobusem z Sintry na Cabo da Roca i potem autobusem Cabo da Roca – Cascais i wrócę pociągiem do Lizbony? Czy w takim wypadku powinienem kupić bilet Bus&Train?

   Odpowiedz
   • Dzień dobry,
    Na bilecie za 10 € dojedzie Pan do Sintry lub Cascais pociągiem z Lizbony, jednak nie można już na tym bilecie korzystać z autobusów Scotturb, które jadą m.in. na Cabo da Roca. W bilecie Train&Bus można z tych autobusów korzystać. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku!

    Odpowiedz

  Dodaj nowy komentarz

  Imię jest wymagane.
  Adres email jest wymagany.
  Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)