Bezpośrednio loty z Polski do turystycznego raju Portugalii – Algarve! W końcu!

Algarve Portugalia Loty Bezpośrednie Przewodnik Warszawa Faro tanie loty ceny bilety Ryanair 2017 wakacje

Loty Warszawa – Faro na południu Portugalii, czyli bajkowym wybrzeżu Algarve? Tak! Linie lotniczne Ryanair ogłosiły uruchomienie bezpośredniego połączenia na trasie Polska – Algarve od marca 2017. Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą latały dwa razy w tygodniu z lotniska Warszawa – Modlin do Faro na południu Portugalii. Można już rezerwować połączenia na te loty. Co to oznacza dla polskiego turysty, ile kosztuje bilet i jak można wykorzystać to połączenia?

Ryanair poleci z Polski do Faro w Portugalii

Do tej południe Portugalii, czyli słynny region Algarve, nie miał bezpośredniego, normalnego połączenia lotniczego z Polską. Loty takie oferowały tylko biura podróży poprzez loty charterowe. Linie lotnicze Ryanair, jako pierwszy przewoźnik niskokosztowy ogłosił uruchomienie bezpośredniego połączenia na trasie Warszawa – Modlin do Faro w Algarve. Tanie loty Ryanaira będą odbywać się od niedzieli 26 marca 2017.

Samoloty na trasie Warszawa – Faro będą latały dwa razy w tygodniu – w niedziele i wtorki, według poniższego schematu

  • Warszawa-Modlin 14.10 wylot, Faro 17.20 przylot
  • Faro 17.45 wylot – Warszawa-Modlin 22.55 przylot

Algarve Portugalia Loty Bezpośrednie Przewodnik Warszawa Faro tanie loty ceny bilety Ryanair 2017 wakacje

 

Loty z Warszawy do Faro w Portugalii – cena

Lot między Polską, a Algarve zajmie zatem 4h i 10m (pamiętajmy, że w Portugalii jest jedna godzina do tyłu w stosunku do Polski), a ceny biletów rozpoczynają się od 179 zł za lot w jedną stroną z podstawowym bagażem podręcznym ( w podróż można zabrać dwa bagaże podręczne o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 35 x 20 x 20 cm). Bilety są już w sprzedaży i można je rezerwować na stronie www.ryanair.com

Warszawa Modlin Faro Portugalia Algarve loty wakacje 2017 tanie bilety połączenia bezpośrednie Ryanair

Ceny biletów na wakacje 2017 również jeszcze można znaleźć w najniższej cenie, tj. 179 zł / lot z Warszawy-Modlina do Faro. Normalna cena biletów rozpoczyna się od 259 zł. Zatem jeśli odpowiednio wcześnie zarezerwujemy bilety za lot w dwie strony na trasie Polska – Algarve zapłacimy tylko 438 zł, co jest bardzo dobrą ceną.

Algarve w Portugalii

Region Algarve w Portugalii to turystyczna mekka Portugalii – słynie on z piaszczystych plaż, bajkowych klifów i formacji skalnych, doskonałych warunków uprawiania sportów wodnych, świetnych restauracji, rozwinięte bazy hotelowej, najlepszych w Portugalii pól golfowych i najcieplejszego w całej Portugalii klimatu. Jest to wymarzony region na wakacje! Najsłynniejsze ośrodki i miasta na Algarve to Faro, Lagos, Albufeira, Portimao, Tavira lub Olhao. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z Algarve – zobaczcie sami!

Lotnisko w Faro – dojazd do centrum miasta i innych miejscowości na Algarve

Dojazd z lotniska w Faro do centrum miasta Faro jest dość łatwy i nie powinien dla nikogo stanowić problemu. Trasa lotnisko – centrum Faro jest obsługiwana przez autobus nr 16 firmy Proximo. Przystanek autobusowy na lotnisku w Faro znajduje się przed halą przylotów. Bilet kupujemy u kierowcy i kosztuje on 2,22 €/podróż w jedną stroną. Autobus odjeżdża średnio co 1h, a podróż do centrum Faro zajmuje 20-25 minut. Rozkład jazdy autobusów z lotniska w Faro do centrum Faro można znaleźć tutaj: Autobusy do centrum Faro z lotniska>>> Alternatywą jest taxi – koszt taksówki z lotniska do centrum Faro to 10-12€/taksówkę.

Autobus zatrzymuje się w centrum Faro przed dworcem autobusowym, z którego można złapać autobusy do innych miast Algarve (m.in. Lagos, Lagos, Albufeira, Sagres, Tavira) oraz Portugalii (Lizbona, Porto, Fatima, Coimbra). Rozkład jazdy autobusów dalekobieżnych w Portugalii znajdziecie tutaj: Autobusy z Fato do innych miast Portugalii>>> Bardzo blisko tego miejsca znajduje się również dworzec kolejowy, z którego można złapać zarówno pociągi lokalne, jak i dalekobieżne.

Na lotnisku w Faro można również wypożyczyć samochód – oferta wypożyczalni samochodów na lotnisku jest największa i często można uzyskać najlepszą cenę, jeśli zarezerwujemy samochód odpowiednio wcześniej

Hotele na południu Portugalii

Bezpośrednie loty na trasie Polska – południowa Portugalia oferują możliwość samodzielnego zorganizowania sobie wymarzonych wakacji w Portugalii. Wybór bazy noclegowe jest bardzo duży, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubimy duże i modne kurorty wakacyjne, to wybierzemy takie miejscowości, jak Albufeira, Lagos lub Portimao. Jeśli zależy nam na spokojniejszych miejscowościach, to Vila Real de Santo Antonio, Vale do Lobo lub Castelo.Booking.com

 

Powiązane artykuły:

1 komentarz. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)