Droższe bilety na transport publiczny

lizbona-lisbona-taryfikator-ceny-biletow-komunikacja-miejska-w-lizbonie-aktualne-ceny-2017-tramwaje-metro-autobusy-bilety-ceny

Nowy taryfikator i ceny biletów na metro, autobusy, tramwaje i windy w Lizbonie. Od 1 stycznia 2017 w lizbońskim systemie komunikacji miejskiej podrożała część biletów, w tym również te najpopularniejsze podstawowe bilety na przejazdy metrem, autobusami i tramwajami, z których korzysta większość osób odwiedzających Lizbonę. Jak wygląda nowy taryfikator i ile teraz trzeba zapłacić za pojedynczy przejazd metrem, na przykład z lotniska w Lizbonie do centrum miasta lub podróż słynnym tramwajem 28, gdy chcemy zakupić bilet u motorniczego?

Zapraszamy do naszego tekstu, w którym podaje nowe ceny podstawowych biletów na transport publiczny w Lizbonie oraz jak zwykle udzielamy kilku praktycznych wskazówek.

Nowe ceny (2017 rok) biletów na transport miejski w Lizbonie

Podwyżka cen biletów nie jest duża, jednak warto mieć ją na uwadze, gdyż w większości polskich przewodników po Lizbonie i Portugalii chcący nie chcący znajdować się będą jeszcze stare ceny. Od 1 stycznia 2017 roku nowe ceny biletów na komunikację miejską w Lizbonie wyglądając następująco:

 • pojedynczy bilet na autobus, tramwaj, windę lub metro – €1,45 / jeden przejazd (stara cena do końca 2016 r. €1,40) mając już kartę 7 Colinas / Viva Viagem.
 • pojedynczy przejazd z kartami 7 Colinas / Viva Viagem załadowanymi w opcji zapping, to koszt €1,30 metrem, autobusem, windą lub tramwajem. €1,85 na podróż do Sintry lub Cascais z Lizbony, promami od €1,15 do €2,70 w zależności od wybranej trasy, połączenia Fertagus od €1,40 do €4,35 w zależności od połączenia, Metro Sul do Tejo €0,85/podróż.
 • bilet 24 godzinny na tramwaje, metro, windy, autobusy – koszt €6,15
 • bilet 24 godzinny na tramwaje, metro, windy, autobusy i promy Transtejo do Cacilhas – koszt €9,15
 • bilet 24 godzinny na tramwaje, metro, windy, autobusy i pociągi CP linii Sintra, Cascais, Azambuja e Sado – koszt €10,15
 • bilety na windy kupione u motorniczych:
  • Windy Lavra, Gloria i Bica: €3,70 / dwa przejazdy.
  • Winda Santa Justa: €5,15 / dwa przejazdy + punkt widokowy.
  • Na każdą z wind obowiązują również bilety w opcji zapping – koszt pojedynczego przejazdu wtedy to €1,30.
 • bilet na tramwaj kupiony u motorniczego: €2,90 € / jeden przejazd.
 • bilet na autobus kupiony u kierowcy: €1,85 / jeden przejazd.
 • szczegółowe ceny i wyjaśnienie wszystkich rodzajów biletów na komunikację miejską w Lizbonie znajduje się tutaj: Ceny i rodzaje biletów na komunikację miejską w Lizbonie – Poradnik dla turysty>>>

Podrożały również bilety okresowe, jednak ich nie uwzględniamy w tym miejscu, ze względu na to, że bardzo mała część turystów z nich korzysta i są one skierowane w większości dla mieszkańców miasta.

Karty 7 Colinas / Viva Viagem

Nie uległa zmianie cena kart kartonowych 7 Colinas / Viva Viagem, na które można załadować różne rodzaje biletów na transport publiczny w Lizbonie (pojedyncze przejazdy, zapping lub bilety 24-godzinne). Koszt jednej karty to €0,50. Warto jednak pamiętać, że od jakiegoś czasu nie wszystkie niebieskie automaty na stacjach metra sprzedają karty. Jeśli automat nie sprzedaje karty, to należy ją nabyć w punkcie informacji lub kasie, gdzie można również zaraz załadować na kartę preferowany rodzaj biletu.

Nowy taryfikator 2017

lizbona-lisbona-taryfikator-ceny-biletow-komunikacja-miejska-w-lizbonie-aktualne-ceny-2017-tramwaje-metro-autobusy-bilety-ceny

3 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)