Zwiedzanie Lizbony

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

Zwiedzanie Lizbony – jak ono wygląda? Jak się do niego przygotować? Co warto zobaczyć w Lizbonie lub czy zwiedzać Lizbonę z przewodnikiem, czy samodzielnie? Osoby wybierające się do Lizbony, by poznać piękno i magię stolicy Portugalii, całkiem możliwe, że zadały sobie przynajmniej jedno z tych pytań. W tym tekście zatem odpowiadamy na te pytania oraz kilka innych. Podpowiadamy też, jak przygotować się do wyjazdu, aby zwiedzanie Lizbony było niezapomnianym i przyjemnym doświadczeniem. Doświadczeniem, które sprawi, że Lizbona nas w sobie rozkocha.

Stolica Portugalii to miasto magiczne, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Lizbona łączy w sobie przeszłość wielkiego imperium z teraźniejszością życia codziennego Portugalczyków i przyszłością kraju o pięknych marzeniach. Lizbona jest miastem, w którym doświadczymy mozaiki smaków, kolorów, ludzi i kultur. Jedyne takie miasto, które pamiętając o swojej świetności, cały czas w sposób nienachalny kusi nas nowym, innym, ciekawym. Zwiedzanie Lizbony może być świetnym przeżyciem, które pozwoli odkryć jej uroki, a jednocześnie poznać, jak zróżnicowanym krajem jest Portugalia i jak cudowni są Portugalczycy. Dużo można by napisać na temat tego, jaka jest Lizbona. Najlepiej jednak doświadczyć jej samodzielnie i samemu wyrobić sobie opinie o niej.

Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem

Zacznijmy od najciekawszej możliwości poznania i zwiedzania Lizbony, czyli od zwiedzania Lizbony z prywatnym przewodnikiem. Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem, żywą osobą, mieszkańcem tego miasta, to często najlepszy sposób, aby dowiedzieć się więcej i ciekawiej o Lizbonie, niż piszą tradycyjne przewodniki książkowe po stolicy Portugalii. Poznać Lizbonę od strony życia tutaj, odkryć jej zakamarki, tajemnice, spojrzeć na miasto z innej perspektywy, posłuchać wyjątkowych opowieści i anegdot o Portugalczykach, dowiedzieć się co i gdzie jadają mieszkańcy w swoich ulubionych restauracjach, knajpkach lub barach, czy też odkryć niezwykłą historię Lizbony przedstawioną w ciekawy sposób.

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona LisboniePortal InfoLizbona.pl skupia pasjonatów, którzy nie tylko piszą o Lizbonie dla Was, tworząc to największe w polskim Internecie źródło informacji nt. Lizbony, ale również skupia najlepszych przewodników po Lizbonie. Karolina, Justyna, Marlena, Piotr i Krzysztof – każdego dnia mamy przyjemność pokazywać Wam Lizbonę i odkrywać przed Wami jej piękno. Jaką Lizbonę chcemy i lubimy Wam pokazywać? Przede wszystkim zależy nam, aby pokazać Wam Lizbonę taką, o której nie przeczytacie w tradycyjnych przewodnikach. Opowiedzieć Wam o mieszkańcach Lizbony, życiu tutaj, pokazać Wam lokalne restauracje oraz piękne miejsca z fado. Wytłumaczyć Wam, jak ciekawym kolażem historii, ludzi, smaków, opowieści, kolorów jest stolica Portugalii.

Znamy Lizbonę doskonale, jednak każdego dnia Lizbona urzeka nas na nowo i mamy przyjemność codziennie odkrywać jej piękno. Dzielimy się tym z Wami z nadzieją, że i Wy pokochacie to miasto, tak samo jak i my. A czy warto zwiedzać Lizbonę z nami? O tym najlepiej świadczą choćby opinie osób, które mogły już z nami poznać piękno tego miasta i innych miast Portugalii – przeczytajcie je >>>

Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem – kontakt

Jesteście zainteresowani zwiedzaniem Lizbony z nami, chcecie spróbować lub macie jakieś pytania w tym temacie? Zapraszamy do kontaktu. A jak najlepiej się z nami skontaktować? Prosimy o e-mail na adres info@infolizbona.pl lub skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego poniżej. Można też kontaktować się drogą telefoniczną pod numerem telefonu 00 351 967 352 639.


Każde zapytanie traktujemy indywidualnie i zawsze dostosowujemy ofertę pod dane zapytanie. Bez znaczenia zatem, czy przyjeżdżacie do Lizbony na tydzień, czy macie tylko jeden dzień w Lizbonie i chcecie poznać „Lizbonę w pigułce”. Pomożemy Wam i zaproponujemy najlepszą formę zwiedzania Lizbony, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Dlatego mamy również propozycje zwiedzania Lizbony dla rodzin z dziećmi, większych grup, osób starszych lub pasjonatów lokalnego jedzenia, sportu lub wypoczynku.

Na zapytania i e-maile odpowiadamy do 2 dni roboczych. Jeśli do tego czasu nie uzyskaliście odpowiedzi, to prosimy o sprawdzenie folderu „spam” w programie pocztowym i/lub kontakt telefoniczny.

Zwiedzanie Lizbony – ile dni potrzeba na Lizbonę?

Często dostajemy e-maile z pytaniem, ile dni przeznaczyć na zwiedzanie Lizbony lub jak ułożyć program zwiedzania i co trzeba zobaczyć? Wszystko zależy od tego, co nas interesuje w Lizbonie oraz jaką ilością czasu dysponujemy? Inaczej będzie wyglądał program dla osób spędzających tylko weekend w Lizbonie. W inny sposób dla osób mających kilkanaście dni w Lizbonie. Jeszcze inaczej dla osób, dla których Lizbona jest tylko przystankiem w podróżowaniu po Portugalii i mających tylko jeden dzień w Lizbonie.

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

Trochę uogólniając, na bazie naszych doświadczeń, najbardziej optymalne byłoby, aby przeznaczyć sobie na zwiedzanie Lizbony 3-4 dni. Dlaczego nie mniej, nie więcej? Ten czas pozwoli nam, by zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne w całej Lizbonie, a jednocześnie mieć czas, by doświadczyć trochę klimatu, spokoju i portugalskiego podejścia do życia. Mając tyle czasu w Lizbonie możemy spokojnie zwiedzić miasto, jak i okolice. Na przykład bajkową Sintrę, czy leżące nad oceanem plaże i miejscowości takie jak Cascais, Caparica, Estoril, czy wybrać się na zwiedzanie Parku Arrabida. Jednocześnie by zrobić sobie przerwę na kieliszek wina z ładnym widokiem na jednym z licznych punktów widokowych. Wieczorem wybrać się na koncert fado. Odpocząć i spokojnie nacieszyć się Lizboną.

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

Nie jest to jednak reguła. Jeśli zależy nam na zwiedzaniu muzeów w Lizbonie, skorzystaniu z szerokiej oferty kulturalnej miasta (wystawy, różnego typu koncerty, przedstawienia teatralne), poznaniu nie tylko tych najważniejszych atrakcji i zabytków turystycznych, ale również atrakcji leżących poza głównym szlakiem turystycznym, zwiedzaniu okolic Lizbony w więcej, niż jeden dzień, to warto na Lizbonę zarezerwować sobie nawet 7-10 dni. Też nie będzie nam się nudziło. Portugalia wtedy w pełni odkryje przed nami swoje wszystkie uroki.

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

A czy Lizbonę można i da się zwiedzić w jeden dzień? I tak i nie. Z jednej strony jest to możliwe, by zobaczyć większość najważniejszych zabytków Lizbony mając tylko jeden dzień. Z drugiej strony… trochę szkoda poświęcić temu pięknemu miastu tylko jeden dzień. Na pewno w takim przypadku trzeba mieć dobrze przygotowany plan – co, w jakiej kolejności i jak zwiedzać. Nie nastawiajmy się też na dokładne podziwianie i zwiedzanie odwiedzanych miejsc w opcji jednodniowej wizyty w Lizbonie. Warto zawsze potraktować takie jednodniowe zwiedzanie Lizbony jako swoiste preludium do przyszłej wizyty w Lizbonie.

Lizbona i jej zwiedzanie – co trzeba koniecznie zobaczyć i jak zaplanować zwiedzanie?

O tym, co koniecznie trzeba zobaczyć w Lizbonie piszemy w tekście pt. Najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Lizbony >>> Zapraszamy do zapoznania się z nim jeszcze przed Waszym przyjazdem do Lizbony, gdyż może być on pomocny podczas układania Waszego planu na zwiedzanie Lizbony. Pamiętajcie, aby na Waszą listę rzeczy do zobaczenia wpisać nie tylko Klasztor Hieronimitów, czy Wieżę Belem, uliczki Alfamy, punkty widokowe Lizbony z przepięknymi widokami, place dzielnicy Baixa, Katedre Se, czy windę Santa Justa, ale również…

 • coś dla ducha – na przykład podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem wina w ręku na jednym ze wzgórz miasta czy koncert muzyki fado.
 • przyjemność dla zmysłów – może dobrą kolację z rybami i owocami morza? A może wizytę w jednej z licznych pastelarii, aby degustować lokalne słodkości? A co powiecie na poznawanie magii i tajemnic portugalskich win?

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

 • doświadczenie dla siebie  – tutaj temat rzeka, bo każdy z nas lubi coś innego. Dla jednych będą to zakupy w butikach portugalskich marek. Dla innych wizyta na stadionie piłkarskim lub w interesującym muzeum, które poszerzy naszą wiedzę w ciekawym dla nas temacie.
 • coś dla innych – odwiedźmy zatem na przykład targ z rękodziełem, kupmy bliskim oryginalną i ciekawą pamiątkę z Lizbony. Przy okazji damy zarobić lokalnym rzemieślnikom. Wrzućmy też kilka centów ulicznemu grajkowi. Wyślijmy korkową kartkę z Lizbony do znajomych.

Nie przedstawimy tutaj konkretnego planu zwiedzania Lizbony – dzień po dniu, co zobaczyć i jak w każdy dzień. Wszystko znajdziecie na InfoLizbona.pl. Mamy nadzieję, że szukając informacji o Lizbonie tutaj i układając Wasz plan zwiedzania przy okazji wpadniecie na coś nowego, interesującego dla Was. Dokładne, spersonalizowane plany zwiedzania Lizbony i okolic typu dzień po dniu przygotowujemy dla osób, które zdecydują się zwiedzać Lizbonę z nami. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu >>>

Planując zwiedzanie Lizbony pamiętajcie, że w Lizbonie doskonale sprawdza się teoria: lepiej czasami zobaczyć mniej, niż więcej. To nie jest miasto, które słynie z tego, że zwiedza się je od rana do wieczora. Miasto, gdzie jesteśmy, bo należy odhaczać zabytki i atrakcje z przygotowanej listy. To nie ten klimat miasta. Sami to poczujcie już po pierwszym dniu pobytu w tym najcudowniejszym miejscu na świecie!

Zwiedzanie Lizbony – nasze rady, porady i uwagi

 • Lizbonę warto zwiedzać dzielnicami – tzn. zobaczyć wszystko w jednej dzielnicy i dopiero potem wybrać się na zwiedzanie innych części miasta. To pozwoli nam w pełni dostrzec różnice między poszczególnymi dzielnicami miasta. Jednocześnie nie marnować czasu na przejazdy i przemieszczanie się pomiędzy danymi dzielnicami.
 • Centrum Lizbony najlepiej zwiedza się spacerem. Odległości pomiędzy poszczególnymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi nie są duże. Najwygodniej pokonać je właśnie spacerem.

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

 • Trzeba jednak pamiętać, że Lizbona jest położona na wzgórzach. Szczególnie centrum Lizbony. Zwiedzając je nie unikniemy schodzenia, wchodzenia, schodów, podejść i zejść. Jaki jest jednak plus położenia Lizbony na wzgórzach? 16 oficjalnych punktów widokowych i pełno nieoficjalnych, z których możemy podziwiać piękno Lizbony. Dzielnice płaskie to dzielnica Baixa, Belem i Park Narodów.
 • Nie zapomnijcie zatem o wygodnych butach wybierając się do Lizbony! Ewentualnie zawsze możecie kupić dobre, portugalskie, skórzane  buty – na pewno będzie to doskonała pamiątka z Lizbony.
 • O tym, w jakim okresie w roku najlepiej odwiedzić Lizbonę, piszemy tutaj: Pogoda i temperatura w Lizbonie, czyli kiedy odwiedzić Lizbonę? Każda pora charakteryzuje się innymi temperaturami, ilością turystów, cenami, itp. Sprawdźcie, która pora roku w Lizbonie będzie dla Was najlepsza na odwiedziny w Lizbonie.

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

 • Jeśli zwiedzamy Lizbonę w okresie zwiększonego ruchu turystycznego (długie weekendy, wakacje i okres 2-3 tygodnie przed/po wakacjach, koniec roku), to warto zakupić wcześniej bilety do niektórych obiektów. Jakich? Na przykład oceanarium w Lizbonie, Klasztoru Hieronimitów lub obiekty w Sintrze. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Gdzie warto kupić bilet online wcześniej i jak to zrobić?
 • Karta turystyczna Lisboa Card – czy się opłaca podczas poznawania Lizbony? Więcej o karcie Lisboa Card piszemy tutaj: Lisboa Card – wszystkie informacje >>> Karta na pewno jest wygodnym i pomocnym rozwiązaniem. Warto z niej skorzystać, jeśli nastawiamy się na intensywne zwiedzanie Lizbony i okolic. Warto, by maksymalnie wykorzystać zniżki i rabaty, które nam ona oferuje.
 • Zwiedzając Lizbonę trzeba też koniecznie uważać na kieszonkowców. Naprawdę! Niestety w Lizbonie z roku na rok jest coraz więcej kieszonkowców. Spotkać można ich szczególnie często w tramwaju 12 i 28, w okolicach zamku św. Jerzego, w dzielnicy Belem, w okolicach Rua Augusta i szczytu windy Santa Justa. A co zrobić, gdy niestety zostaniemy w okradzeni w Lizbonie? Przede wszystkim trzeba wyrobić nowy dokument tożsamości, jeśli nie mamy żadnych innych dokumentów, które upoważnią nas do wylotu z Lizbony. Aby wyrobić paszport tymczasowy należy udać się do Ambasady RP w Lizbonie – znajduje się ona w dzielnicy Belem, więcej o procedurach wyrobienia tymczasowego paszportu przeczytacie tutaj >>>

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

 • Jeśli mamy trochę więcej czasu w Lizbonie, a jest dobra pogoda, to warto zastanowić się nad wizytą nad oceanem. Z Lizbony bardzo prosto dojedziemy nad ocean – czy to do Cascais, Estoril lub Carcavelos, czy na Costa da Caparica. Więcej o najlepszych plażach w okolicach Lizbony przeczytacie zatem tutaj: Plaże w okolicach Lizbony
 • A gdzie szukać noclegu w Lizbonie? Noclegi w centrum (dzielnice Alfama, Baixa, Chiado, Bairro Alto lub okolice Cais do Sodre i Avenida da Liberdade) dają nam ten plus, że są doskonałymi bazami wypadowymi. Zawsze też podczas zwiedzania można sobie zrobić przerwę i wrócić na chwilę do noclegu. Duży wybór hoteli znajdziemy w okolicach Avenidas Novas. Z tego miejsca do centrum bez trudu można dojechać metrem lub nawet przejść dłuższym spacerem. Po listę polecanych noclegów w Lizbonie zapraszamy tutaj >>>

Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem książkowym

Wybierając się do Lizbony warto zaopatrzyć się również w tradycyjny przewodnik książkowy po Lizbonie i okolicach. Gdy wejdziemy do księgarni, to wybór przewodników jest ogromny, ale który z nich wybrać? O tym piszemy w naszym bardzo subiektywnym zestawieniu dobrych przewodników książkowych po Lizbonie, z którym zapoznać się możecie tutaj: Który przewodnik po Lizbonie wybrać? Bez znaczenia, jaki przewodnik wybierzecie, to jednak mimo wszystko dobrze go mieć. Dlaczego? W jednym miejscu mamy zestawienie wszystkich najważniejszych informacji i chociażby krótkie opisy poszczególnych zabytków i atrakcji turystycznych Lizbony.

Zwiedzanie Lizbony Przewodnik Lokalny po Lizbonie i Portugalii Opinie Opis Oferta Informacje Jak Zwiedzać Lizbonę Lisbona Lisbonie

Jeszcze przed przyjazdem warto chociaż pobieżnie przekartkować przewodnik, aby zapoznać się z jego układem. Przewodnik warto kupić jeszcze w Polsce. W Lizbonie, w sklepach z pamiątkami, jest dostępne jedno polskie wydanie przewodnika po Lizbonie międzynarodowej firmy. Jest to jednak bardzo słaby i kiepski przewodnik. Również jego cena 8-12€ jest nieadekwatna do zawartości.

Zapraszamy również do korzystania ze strony InfoLizbona.pl, gdzie w dziale „Zabytki i atrakcje” znajdziecie dokładne opisy poszczególnych atrakcji, miejsc, zabytków i ciekawych punktów w Lizbonie. Nasze opisy można wydrukować bezpłatnie i wziąć ze sobą w podróż lub korzystać z nich online podczas zwiedzania.


Życzymy wszystkim przepięknego zwiedzania Lizbony i zakochania się w tym mieście na zawsze! Niech Lizbona Was oczaruje, zaintryguje i zaciekawi. Sprawi, że będziecie tutaj zawsze chętnie wracać – tak, jak my. Boa viagem, co znaczy po portugalsku „udanej podróży”!


18 komentarzy. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Danuta napisał/a:

  Z Panem Krzysztofem spotkalismy sie w Lizbonie i odbylismy trzygodzinny, fascynujacy spacer po miescie.
  Krzysztof, nie tylko pokazal nam ciekawe miejsca i zakamarki Lizbony (do ktorych prawdopodobnie nie udaloby nam sie dotrzec na wlasna reke) i opowiedzial mnostwo ciekawych historii zwiazanych z miastem, ale rowniez, z wielka precyzja zaplanowal caly nasz pobyt, udzielajac bezcennych wskazowek, dzieki ktorym udalo nam sie zobaczyc wiecej niz poczatkowo zamierzalismy.
  Nasza niezwykle udana wycieczka z Lizbony do Sintry, Cabo de Roca i Cascais byla mozliwa wylacznie dzieki dokladnym instrukcjom
  otrzymanym od Pana Krzysztofa.
  Duzo latwiej i pewniej bylo podrozowac po obcym kraju bez znajomosci jezyka portugalskiego wiedzac, ze w kazdej chwili mozemy zwrocic sie o pomoc czy rade. To bylo absolutnie bezcenne!
  Serdecznie dziekujemy!
  Mamy nadzieje, ze jeszcze kiedys wrocimy do Lizbony.
  Pozdrawiamy,
  Danuta i Piotr

  Odpowiedz
 • Beata napisał/a:

  Witam. My zwiedzaliśmy Lizbonę na przełomie sierpnia i września. Krótki pobyt przed pieszą wędrówką na trasie Roty Voncentiny.
  Usługi Pana Krzysztofa pozwoliły nam zwiedzić przepiekną i uroczą Lizbonę w krótkim czasie, ale z dużą dozą informacji zawrówno historycznych, kulturalnych, kulinarnych jak i obyczajowych. Bardzo polecam tego typu zwiedzanie.

  Pan Krzysztof pomógł nam praktycznie w każdej czynności o którą poprosiliśmy, wyjaśnił wiele niuansów, które pomocne nam były w dalszym podróżowaniu po Portugalii i zaoferował pomoc telefoniczną nawet po spotkaniu.

  Jeszcze raz dziękujemy..było super i napewno wrócimy do Pana Krzysztofa np. na zwiedzanie Lizbony nocą….a co tam. Pozdrawiamy

  Odpowiedz
 • Ewa napisał/a:

  Odwiedziliśmy Lizbonę w połowie października. Zwykle sama przygotowuję zwiedzanie nowych miejsc, korzystając z książek-przewodników oraz internetu i doświadczenia innych turystów. Tym razem z braku czasu i bardzo krótkiego pobytu (just a weekend break) postanowiłam zdać się na usługi pana Krzysztofa. Przygotowanie wyjazdu fantastyczne, ekspresowe odpowiedzi mailowe pana Krzysztofa na wszelkie moje pytania i wątpliwości, sam pobyt bardzo udany dzięki wspaniałemu przewodnikowi panu Piotrowi. Nie będę się powtarzać pisząc o „klimacie”, zwiedzanych zaułkach i wyjściu dokładnie naprzeciw naszym oczekiwaniom. Pan Piotr bardzo ciekawie opowiadał o życiu w Lizbonie, wykazał się dużą znajomością historii, chętnie odpowiadał na nasze pytania. Usługi obu Panów oceniam bardzo wysoko, profesjonalizm połączony z pasją :)) Bardzo takich ludzi szanuję i szczerze polecam. Z pewnością wrócimy do Lizbony.
  Ewa i Bernard

  Odpowiedz
 • Agnieszka napisał/a:

  Dotarłeś/-aś tutaj i zastanawiasz się, czy warto wziąć przewodnika, skoro wszystko i tak opisane jest na stronach infolizbona? Warto! Z lokalnym przewodnikiem:
  – trafisz w miejsca, do których samemu się nie dotrze bo się o nich nie wie,
  – oprócz informacji „turystyczno-historycznych” dostaniesz masę ciekawostek i opowieści z życia,
  – zjesz obiad w fajnej knajpce w miłym towarzystwie 🙂
  Przed wyjazdem do Lizbony dostaliśmy od Krzysztofa propozycję, jak podzielić zwiedzanie na poszczególne dni. Jako że wycieczka z przewodnikiem zaplanowana była na drugi dzień naszego pobytu, w mailu dostaliśmy bardzo szczegółowe instrukcje co zwiedzić pierwszego dnia. O pozostałych dniach rozmawialiśmy już bezpośrednio z naszym przewodnikiem, którym okazał się przesympatyczny Piotr (pozdrawiamy!).
  Podsumowując: strony infolizbona są bogatym źródłem informacji, ale oprócz tego naprawdę warto skontaktować się z Krzysztofem, który pomoże zaplanować wizytę pod konkretne potrzeby i zorganizuje nam indywidualną wycieczkę po Lizbonie z polskim „tubylcem”.

  Odpowiedz
 • Monika i Sylwester napisał/a:

  Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem to ogromna przyjemność. Widoki, uliczki, zaułki czy kamienice Lizbony tętniły swą historią interesująco opowiedzianą przez Panią Karolinę. To przygoda zdecydowanie warta powtórzenia. Bardzo dziękujemy za profesjonalizm i mile spędzony wspólnie czas. Monika i Sylwester

  Odpowiedz
 • marek napisał/a:

  milo bylo, pouczajaco i tresciwie na koniec Krzysztof podprowadzil nas do restauracji / jadlodajni bez szyldu – dla wtajemniczonych gdzie zjedlismy z zona najlepsze lokalne jedzonko za cale 2 tygodnie wloczenia sie po Portugalii

  Odpowiedz
 • Anna napisał/a:

  Witam, zwiedzaliśmy Lizbonę 05 września 2018 z Karoliną, ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci, jest to magiczne miasto z wąskimi uroczymi uliczkami. Karolina chciała nam pokazać i przekazać jak najwięcej wiadomości, udało jej się to!!!, z całą odpowiedzialnością to mogę powiedzieć i polecić wszystkim zwiedzanie Lizbony z takim przewodnikiem 🙂
  Panu Krzysztofowi dziękuję za bardzo cenne wskazówki co do dalszego zwiedzania Portugalii, podane informacje były o wiele dokładniejsze niż w zakupionym przewodniku i nie dziwię się, że zakochał się Pan w tym kraju 🙂
  Pozdrawiam i do zobaczenia 🙂
  Anna, Kordian i przyjaciele

  Odpowiedz
 • Maria napisał/a:

  Przy przeglądaniu info w internecie znalazłam namiary na polskiego przewodnika. Tak znalazłyśmy się z siostrą pod opieką p.Piotra, który
  oprowadził nas po Lizbonie opowiadając ciekawe historie i udzielił
  wielu wskazówek. Polecamy współpracę z p.Krzysztofem i p.Piotrem.
  Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.
  Maria i Grażyna

  Odpowiedz
 • Barbara napisał/a:

  Pan Krzysztof profesjonalnie zaplanował parogodzinne zwiedzanie Lisbony, biorąc pod uwagę różne zainteresowania naszej 6 osobowej grupy. Było miło, ciekawie i sympatycznie. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy rzeczy o których w przewodnikach nie piszą. Dodatkowo poświęcił extra czas na doradzenie i zaplanowanie (pisemne!!) zwiedzania samodzielnego nie tylko Lizbony ale także reszty Portugalii. Polecam z całego serca i mam nadzieję że podczas naszego następnego pobytu w Portugalii jeszcze się spotkamy. Pozdrawiam serdecznie, B z resztą ekipy.

  Odpowiedz
 • Ewa i Mariusz napisał/a:

  Było pięknie pod każdym względem. Fascynacja Lizboną i Portugalią wypływała z Krzysztofa i w naturalny sposób przedostawała się do naszych serc. Przygotowanie naszego Przewodnika było na najwyższym poziomie, umiejętność snucia ciekawych opowieści rozwinięta znakomicie. Z przyjemnością chłonęliśmy historię Lizbony i okolic. Polecam z pełną odpowiedzialnością współprace z Krzysztofem. Dziękujemy za czas i wiedzę, którą nam dałeś. Dziękujemy za inspirację – już myślimy o wyprawie do Porto. Pozdrawiamy serdecznie mając nadzieję, że nasze drogi jeszcze kiedyś się zejdą.

  Odpowiedz
 • Anita napisał/a:

  Przygotowując wycieczkę do Lizbony natknęłam się na stronę internetową, gdzie znalazłam wszystkie informacje niezbędne do przygotowania podróży, dodatkowo okazało się, że można skontaktować się z Panem Krzysztofem i skorzystać z jego usług jako przewodnika. Całą wycieczkę Pan Krzysztof przygotował świetnie, pokazał nam miejsce do których sami z pewnością byśmy nie dotarli a także przekazał wskazówki dotyczące zwiedzania , na kolejne dni :). Szczerze polecam Pana Krzysztofa :).
  Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
  Anita

  Odpowiedz
 • Antoni napisał/a:

  Pobyt w Portugalii wspominam bardzo pozytywnie, a stało się to w dużej mierze dzięki kontaktom z Panem Krzysztofem i Panią Karoliną. Ich ogromna wiedza na tematy związane z Portugalią sprawiła, że w tak krótkim okresie czasu poznaliśmy tak wiele ciekawych historii i miejsc. Gorąco polecam i dziękuję.

  Odpowiedz
 • Halina napisał/a:

  Przygotowując się do wyjazdu do Lizbony kupiłam przewodnik gdzie natrafiłam na informację dotyczącą zwiedzania Lizbony z przewodnikiem. Wysłałam e-maila ,otrzymałam pozytywną odpowiedź i Pan Krzysztof zorganizował mnie i mojej siostrze zwiedzanie Lizbony . Kilka godzin Pan Krzysztof oprowadzał nas po Lizbonie . To była wielka przyjemność słuchać ciekawostek i informacji o ty urokliwym mieście. To był magiczny czas, upłynął bardzo przyjemnie.Pan Krzysztof to przewodnik – profesjonalista . Na następne dni Pan Krzysztof zaplanował nam zwiedzanie. dokładne instrukcje wypisane na mapie , którą otrzymaliśmy , oznaczenie ciekawych miejsc i sposób dojazdu /, informacje z oznaczeniem gdzie zjeść i gdzie pójść na Fado , jak uniknąć kolejek. Czułyśmy się w Lizbonie bezpieczne ponieważ mogłyśmy w razie potrzeby dzwonić do pana Krzysztofa i szukać pomocy. Bardzo , bardzo serdecznie dziękujemy i uczciwie polecam i do zobaczenia w Lizbonie. Halina

  Odpowiedz
 • Klaudia napisał/a:

  Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi za wszelkie wskazówki i pomoc mailową. Zarówno w Lizbonie, jak i Fatimie i Porto korzystałyśmy ze wskazówek Pana Krzystofa. Dawno nie spotkałam się z taką uprzejmością i bezinteresownością. Ponadto zwiedzanie Lizbony z Panią Karoliną było bardzo udane, trafiłyśmy do miejsc, o których wielu moich znajomych nie wie. Ciekawostki, opowieści oraz tempo i przerwy dostosowane do naszych potrzeb – wszystko na medal. Bardzo miło spędzony czas. Waszą pomoc polecam wszystkim i z pewnością jeszcze nie raz odwiedzę Portugalię. Serdecznie dziękuję, pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Mateusz napisał/a:

  Dzieki pomocy Pana Krzysztofa i osobistego super przewodnika Pani Karoliny spedzilismy cudowne wakacje tym Roku w Lisbonie. Udalo sie dotrzec do wyjatkowych miejsc, poznac lokalne zwyczaje, kuchnie. Polecam i jednoczesnie serdecznie pozdrawiam w imieniu calej grupy za Szczecina 😀

  Odpowiedz
 • Ewa i Andrzej Bielińscy napisał/a:

  Panie Krzysztofie dziękujemy pięknie za pokazanie nam Lizbony ! Zakochaliśmy się w tym mieście i jeszcze wrócimy 🙂 Wszystkim serdecznie polecamy Pana Krzysztofa . Wielka wiedza o mieście i ciekawostkach .Wspólne zwiedzanie przez 1 dzień i mimo upału było cudownie . Pan Krzysztof pokazał nam wszystkie ważne punkty,zaplanował zwiedzanie na następne dni / dokładne instrukcje wypisane na mapie , którą otrzymaliśmy , oznaczenie ciekawych miejsc i sposób dojazdu /, informacje z oznaczeniem gdzie zjeść i gdzie pójść na Fado 🙂 , jak uniknąć kolejek 🙂 . Informacje bezcenne 🙂 . Dojazd do Sintry i zwiedzanie -też bez problemu dzięki informacjom Pana Krzysztofa . I cały pobyt mieliśmy pewność ,że jeśli coś- jakieś kłopoty , czy potrzebna jakaś pomoc to to Pan Krzysztof jest „pod telefonem ” i pomoże 🙂
  Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia ponownie w pięknej Lizbonie 🙂

  Odpowiedz
 • Agnieszka napisał/a:

  Świetny przewodnik z Pana Krzysztofa. Doskonale zorganizował nam zwiedzanie w Lizbonie. Skorzystaliśmy z jego szerokiej wiedzy na temat miasta i jego zakątków. Pan Krzysztof przez kilka godzin oprowadzał nas po mieście opowiadając przy tym bardzo ciekawe historie. Na kojenie dni zaplanował dla nas szczegółowe zwiedzanie krok po kroku ale już bez jego osoby. Trafnie nam przekazał szczegóły połączeń i punktów do zwiedzania. Polecamy z czystym sumieniem.
  Pozdrawiamy serdecznie
  Aga i Adam

  Odpowiedz
 • Krzysztof napisał/a:

  Planując z rodziną wyjazd do Lizbony szukałem informacji o tym mieście w internecie ( chyba tak wszyscy robią ). Trafiłem na stronę „infolizbona”. Propozycja zwiedzania z polskim przewodnikiem to było to czego szukałem.
  Szybki kontakt mailowy i przewodnik spotka się z nami w naszym hotelu.
  18 września ( datę tą będę długo pamiętał ) , Lizbona nas zauroczyła. A wszystko to dzięki naszej przewodniczce Pani KAROLINIE.
  Pani KAROLINA wie o Lizbonie chyba wszystko. Prowadziła nas przez uliczki , parki, wzgórza. To był magiczny spacer , fantastyczne zwiedzanie. Pani KAROLINO gdy tylko będziemy w Lizbonie prosimy znaleźć dla nas chwilę czas. Bez Pani zwiedzanie byłoby tylko spacerem po Lizbonie. Dziękujemy i do zobaczenia. Krzysztof z rodziną

  Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)