Podwyżka cen biletów miesięcznych w Lizbonie [Aktualne ceny 2014 + zniżki i rabaty]

Lizbona Lisbon cennik biletów 2014 komunikacja miejska

Ceny biletów komunikacji miejskiej w Lizbonie zmieniły się od 1 stycznia 2014. Podrożały bilety kilkudniowe oraz bilety miesięczne. Od pierwszego stycznia 2014 więcej zapłacimy za karty Lisboa Viva Card, które upoważniały do korzystania z różnych rodzajów transportu publicznego w Lizbonie (autobusy, tramwaje, metro, windy, pociągi oraz promy) . Poniżej znajdziecie aktualny cennik biletów komunikacji miejskiej w Lizbonie na rok 2014 , po ostatniej podwyżce, wraz z opisem poszczególnych typów biletów.

Sprawdźcie, ile zapłacicie, gdy będziecie kupować nowy bilet Lisboa Viva, a także ile kosztują w roku 2014 przejazdy autobusami, metrem, tramwajem lub metrem w Lizbonie, a także karty Viva Viagem i 7 Colinas. Cały czas opcja wyrobienia i zakupu karty Lisboa Viva jest najbardziej opłacalna, jeśli ktoś planuje zostać w Lizbonie dłużej i korzystać z transportu publicznego.  W tekście tym znajdziecie również spis zniżek oraz rabatów, które obowiązują posiadaczy karty Lisboa Viva Card.

Bilety kilkudniowe, miesięczne w Lizbonie – aktualne ceny w roku 2014

 • Navegante Urb. 30 dias: 35,65 €
 • Navegante Urb. 30 dias – 4_18 B/Sub23 B/Criança/Social+/3ªidade/Ref.Pens.: 26,75 €
 • Social + Escalão A: 17,85 €
 • Navegante Urb. 30 dias – 4_18/Sub23 Escalão A: 14,25 €
 • Navegante Rede 30 dias: 42 €
 • Navegante Rede 30 dias – 4_18B/Sub_23B/Criança/Social+/3ªidade/Ref.Pens.: 31,50 €
 • Social + Escalão A: 21 €
 • Navegante Rede 30 dias – 4_18/Sub23 Escalão A: 16,80 €
 • L1: 49,30 €
 • L12: 59,45 €
 • L123: 67,65 €
 • L123SX: 86,95 €
 • L123Ma: 87,85 €
 • L/CP R. Mouro 30 dias: 67,35 €
 • L/CP Cascais 30 dias: 77,60 €
 • L/CP Azambuja 30 dias: 91,70 €

Wymieniliśmy tutaj najważniejsze typu biletów 30-dniowych (któe czasami nazywane są zamiennie miesięcznymi, kilkunastodniowymi w Lizbonie). Jak widać podstawowe rodzaje biletów, czyli Navegante Urb. 30 dias i Navegante Rede 30 dias podrożały odpowiednio o 0,65 € i 2 €. Podwyżka obowiązuje bilety kupowane po 1 stycznia 2014. Bilety zakupione przed tą datą są cały czas ważne, a obowiązuje jest stara cena.

Lizbona Lisbona ceny 2014 autobusy tramwaje metro bilety

Cennik biletów komunikacji miejskiej w Lizbonie 2014

Pełen cennik biletów obowiązujących na komunikację miejską w Lizbonie w roku 2014 można znaleźć na grafikach poniżej. Obrazuje on różne rodzaje biletów łączonych, jednorazowych, 30-dniowych oraz tych obejmujących różne rodzaje transportu w Lizbonie

Lizbona ceny biletów 2014 transport publiczny i komunikacja miejska

Bilet miesięczny w Lizbonie

Pod pojęciem biletu miesięcznego w Lizbonie kryje się bilet 30-dniowy, które w zależności od wybranej opcji zakupu obowiązuje na różne rodzaje transportu w Lizbonie i tzw. Grande Área Metropolitana de Lisboa, czyli zespole metropilitarnym Lizbony. Bilet 30-dniowym przez mieszkańców Lizbony nazywane jest czasami właśnie biletem miesięcznym lub kilkudniowym (kilkunastodniowym) w potocznej mowie.

Do zakupu biletu 30-dniowego w Lizbonie potrzebna jest specjalna karta Lisboa Viva Card, działające na podobnej zasadzie, jak karty Viva Viagem i 4 Colinas, jednak plastikowa, na kształt karty kredytowej oraz imienna z chipem, którą można wyrobić w różnych miejscach Lizbony, a której wyrobienie wiąże się z określonym kosztem (patrz niżej).

Lizbona Lisbon cennik biletów 2014 komunikacja miejska

Karta Lisboa Viva Card – informacje, ceny, jak wyrobić?

Kartę Lisboa Viva Card można wyrobić na więkoszości stacji metra, m.in. Marques de Pombal, Alameda lub Campo Grande, a krócej po prostu we wszystkich punktach sprzedaży spółki Carris. Należy złożyć wypełniony wcześniej formularz, dostępny m.in. na wymienionych stacjach.  Instrukcję, jak wypełnić formularz na kartę Lisboa Viva Card można znaleźć tutaj >>> (nie sugerować się jednak cenami w tym tutorialu, gdyż są one już nieaktualna). Cena za wyrobienie karty Lisboa Viva Card to 7€, a czas czekania 10 dni, jeśli jednak ktoś chce mieć kartę szybciej, to cena za jej wyrobienie to 12 €. W takim przypadku kartę należy odebrać na stacjach Campo Grande lub Marquês de Pombal. Karta jest ważna od 3 do 6 lat w zależności od wybranej opcji. Do wyrobienia karty potrzebne jest również zdjęcie legitymacyjne.

Lisboa Viva Card bilet miesieczny Lizbona Portugalia
Tak wygląda karta Lisboa Viva Card

Zniżki i rabaty dla użytkowników komunikacji miejskiej z kartą Lisboa Viva Card

Aby promować transport publiczny w Lizbonie dla wszystkich użytkowników Lisboa Viva Card przewidziano szereg zniżek, oto wybrane z nich:

 • od 10 do 15% zniżki na bilety do Oceanarium w Lizbonie dla wszystkich
 • 10% zniżki na zakupy w sklepie Xocoa Lisboa (Rua do Crucifixo) powyżej 15€
 • od 10 do 15% zniżki na wstęp do Zoo w Lizbonie dla dzieci i seniorów
 • Museu do Oriente oferuje zniżki od 10 do 20% na bilety wstępu dla posiadaczy karty Lisboa Viva Card
 • 10% zniżki na noclegi w wybranych obiektach Hotéis Pestana Nacionais i Pousadas de Portugal
 • nawet do 25% zniżki w Teatro Nacional de São Carlos na bilety
 • 30% zniżki na bilety do Museu do Combatente w Belem
 • Pełen spis zniżek i rabatów dla posiadaczy karty Lisboa Viva Card dostępny jest tutaj>>>

Autobusy, tramwaje, metro, tramwaje w Lizbonie – ceny biletów 2014

Zmianie w 2014 roku nie uległy ceny biletów na pojedyńcze przejazdy autobusami, metrem, tramwajami, windami i promami w Lizbonie w stosunku do roku 2013, wszystki ceny pozostaję takie same, łącznie z cenami biletów jednodniowych oraz opcji zapping. Szczegółowe ceny biletów pojedyńczych, w opcji zapping oraz biletów jednodniowych na komunikację miejską w Lizbonie można znalećć w naszym tekście: Ceny i rodzaje biletów na autobusy, metro, tramwaje, windy, promy i pociągi w Lizbonie >>>

2 komentarze. Przeczytaj je poniżej lub dodaj kolejny

 • Agata Bukowska napisał/a:

  Witam,
  Czym się różnią te dwa bilety miesięczne: Navegante Urb. 30 dias od Rede?
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Lisboa Card uprawni nas do otrzymania zniżek (do 50%) przy zakupie biletów do obiektów zabytkowych i muzeów, a także zapewni darmowy transport autobusami, tramwajami, metrem, kolejkami-windami i pociągiem relacji Lizbona – Cascais i Lizbona – Sintra. Cena karty 18,50€ (24h), 31,50€ (48h) i 39€ (72h). Dzieci 4-15 płacą odpowiednio 11,50€, 17,50€ i 20,50€. Karta jest wygodna, ale dość droga, opłaca się tylko w przypadku, jeśli zamierzamy wykorzystać zniżki dostępne w ramach karty na wejścia do muzeów i galerii (pełna lista obiektów ze zniżkami dostępna jest na http://www.askmelisboa.com/en/content/places-visit.

  Zdecydowanie bardziej polecam zakup karty Viva Viagem na komunikację miejską. Więcej o biletach komunikacji miejskiej można przeczytać tutaj: http://infolizbona.pl/?p=904

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)