O stronie InfoLizbona.pl

Witaj Internauto, Podróżniku, LisbonLovers!

Strona InfoLizbona.pl została założona w kwietniu 2013 roku z bardzo prostych powodów – jakich? Przede wszystkim z pasji i fascynacji Lizboną, jak i całą Portugalią. Została ona założona przez niżej podpisanego po kilkurocznym pobycie w Lizbonie.. który dalej trwa z biletem otwartym i planami dalszego zostania już w Lizbonie. Lizbona przyciąga i rozkochuje w sobie łatwo – uważaj!

Do Lizbony przyjechałem tylko na 2 miesiące, jednak miasto, jak i kraj, tak mnie zauroczyły, że postanowiłem zostać tutaj dłużej. Na początku moje zapiski o mieście, zdjęcia i teksty publikowane były na moim blogu – www.krzysztofgierak.pl – chcąc jednak uporządkować wszystkie teksty na temat Lizbony i stworzyć coś nowego postanowiłem założyć tą stronę, którą właśnie przeglądasz.

IS_Lizbona Lisbon Lisboa Alfama 2 000005

Pomysł na InfoLizbona.pl rodził się powoli, dzięki czemu zdążył dojrzeć i jasno się wyklarować.  Strona ma na celu być przede wszystkim praktycznym przewodnikiem po Lizbonie, w którym znaleźć można nie tylko podstawowe informacje o Lizbonie, jak i całej Portugalii i jej innych miastach, ale również rzeczy, których nie sposób znaleźć w tradycyjnych przewodnikach. Rzeczy spisane przez mieszkańca Lizbony, którego miasto oczarowało pod każdym względem, tak że postanowił wgłębić się w historię Lizbony, jej zakamarków i głównych placów, poznać ją od wszystkich możliwych stron.. by wreszcie zacząć oprowadzać turystów po niej, pisać tego bloga  i móc dzielić się zdobytą wiedzą. Dlatego jeśli szukasz polskiego przewodnika po Lizbonie lub pilota po Portugalii, to zapraszam tutaj>>> 

Strona jest podzielona na kilka działów i jest ona stale aktualizowana – zarówno o aktualne informacje dotyczące cen, opłat za przejazdy komunikacją miejską i wydarzeń kulturalnych itp, jak i nowe rzeczy, takie jak opisy kolejnych atrakcji turystycznych, nowe poradniki, zestawienia, które mam okazję poznawać żyjąc i pokazując Lizbonę turystom.

Tramwaj 28 Lizbona Tram 28 Lisboa

Na InfoLizbona.pl można znaleźć szereg sugestii, darmowych przewodników i porad na temat zwiedzania Lizbony i okolicznych miejscowości (jak Obidos, Sintra, Cascais) oraz najważniejszych miejsc w Portugalii. Zapraszam serdecznie do korzystania z treści strony i dzielenia się swoimi uwagami, komentarzami i opiniami. Zapraszam również do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane współpracą, potrzebujące pomocy przy wyjeździe do Lizbony lub chcące po prostu porozmawiać o kraju, mieście albo podzielić się swoimi wrażeniami.

Dzięki stronie InfoLizbona.pl miałem przyjemność być autorem lub współautorem kilku przewodników po Lizbonie i Portugalii – m.in. przewodnika wydawnictwa Pascal pt. „Portugalia – praktyczny przewodnik”, który serdecznie polecam dla wszystkich, którzy wybierają się do Portugalii. Niniejsza strona była przyczynkiem do napisania kilku tekstów o Lizbonie i Portugalii dla różnych tytułów wydawniczych w Polsce – m.in. magazynu Charaktery lub platformy Na temat Tomasza Lisa. Każdego dnia strona inspiruje do dalszego pisania, tworzenia, poznawania niezwykłego miasta, jakim jest Lizbona.

IS_Lizbona Lisbon Lisboa Oceanarium Belem centrum zdjecia pics foto 000477

Dla kogo jest strona InfoLizbona.pl? Nie tylko dla LisbonLovers, osób zakochanych w tym mieście, którzy znajdą tutaj na pewno coś nowego na temat ich ulubionego miasta, dla turystów planujących lub wybierających się do Lizbony i Portugalii, ale również dla wszystkich miłośników podróży, którzy chcieliby zobaczyć, jak wygląda, smakuje, komponuje i jak czaruje Lizbona – miasto siedmiu wzgórz, balkon Europy, białe miasto, stolica słynnych Pastéis de Belém i miejsce, z którego kiedyś wypływały karawele statków na odkrywanie nieznanego świata.

Boa Viagem – Lisboa espera por ti!

Krzysztof Gierak

 • Pamiętam jak przeglądałam jeszcze Twojego bloga przed moim wyjazdem do Portugalii. Co prawda były to raptem trzy dni z okazji mojej dużej podróży po Maroku, ale było warto podowiadywać się różnych rzeczy. Przez ten krótki czas bardzo zauroczyła mnie Portugalia i marzę by tam wrócić, może na dłużej? 🙂 Super strona, gratuluję i jestem stałym czytelnikiem! 😀

  • Dzięki! Cieszę się, że blog jest pomocny. Zapraszam do Portugalii, w szczególności do Lizbony, ponownie! To miasto potrafi oczarować:) Może nie tak, jak Maroko, ale też jest magiczne:) Pozdrawiam ze słonecznej Lizbony!

   • Może uda mi się wpaść do Portugalii pod koniec wakacji 🙂 Ale jeszcze tego pewna nie jestem. Chętnie bym pomieszkała przez jakiś czas właśnie w Portugalii w okolicach Lizbony. Kilka miesięcy temu odszukałam tam swoją rodzinę, która od kilku pokoleń tam mieszka. Może dlatego też mnie tam tak ciągnie…

    • Jak będziesz w Lizbonie, to zapraszam na kawę:) A mieszkanie w Portugalii polecam… z doświadczenia powiem, że żyje się bardzo przyjemnie. Pozdrawiam i udanego dnia!

     • Bardzo dziękuję! Mam nadzieję, że do szybkiego zobaczenia! 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

 • Jarek Łojewski

  Pilnie czytam, co tu napisano. Wybieramy się w sierpniu. Tydzień w Lizbonie, 2 na południu. Na te 2 tygodnie poszukujemy samochodu do wynajęcia. W dobrej cenie. Jakieś sugestie, gdzie najtaniej można znaleźć???

  • Dzień dobry,
   Tak, jak odpowiedziałem na profilu na Facebooku – najtaniej wychodzi bardzo często InterRents. Jednak warto skorzystać z porównywarek cen wypożyczalni, gdyż może inne wypożyczalnie będzie miała lepszy ceny. Czasami się tak zdarza. Polecam wypożyczenie samochodu bez wkładu własnego. Pozdrawiam!

   • Jarek Łojewski

    Dziękuję za sugestie. Nie omieszkam skorzystać 🙂

 • Beata

  Witam Panie Krzysztofie,
  piszę z dużym opóźnieniem(2 miesiące od naszego spotkania),ale obiecałam,ze powiem Wszystkim jak cudownie, ze trafiłam na Pana stronę.Mieliśmy tylko 6 godzin na posmakowanie tego miastra,bardzo niewiele,ale p. Krzysztof dokonał cudu,pokazał prawie wszystko ,łącznie z degustacją portugalskich smakołyków.Polecam Pana Krzysztofa jako przewodnika i świetnego organizatora , a takze osobę godną zaufania.
  pozdrawiam Beata Myga i reszta – rejsowicze z Sosnowca