Bezpośrednio loty z Polski do turystycznego raju Portugalii – Algarve! W końcu!

Algarve Portugalia Loty Bezpośrednie Przewodnik Warszawa Faro tanie loty ceny bilety Ryanair 2017 wakacje

Loty Warszawa – Faro na południu Portugalii, czyli bajkowym wybrzeżu Algarve? Tak! Linie lotniczne Ryanair ogłosiły uruchomienie bezpośredniego połączenia na trasie Polska – Algarve od marca 2017. Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą latały dwa razy w tygodniu z lotniska Warszawa – Modlin do Faro na południu Portugalii. Można już rezerwować połączenia na te loty. Co to oznacza dla polskiego turysty, ile kosztuje bilet i jak można wykorzystać to połączenia?

Ryanair poleci z Polski do Faro w Portugalii

Do tej południe Portugalii, czyli słynny region Algarve, nie miał bezpośredniego, normalnego połączenia lotniczego z Polską. Loty takie oferowały tylko biura podróży poprzez loty charterowe. Linie lotnicze Ryanair, jako pierwszy przewoźnik niskokosztowy ogłosił uruchomienie bezpośredniego połączenia na trasie Warszawa – Modlin do Faro w Algarve. Tanie loty Ryanaira będą odbywać się od niedzieli 26 marca 2017.

Samoloty na trasie Warszawa – Faro będą latały dwa razy w tygodniu – w niedziele i wtorki, według poniższego schematu

  • Warszawa-Modlin 14.10 wylot, Faro 17.20 przylot
  • Faro 17.45 wylot – Warszawa-Modlin 22.55 przylot

Algarve Portugalia Loty Bezpośrednie Przewodnik Warszawa Faro tanie loty ceny bilety Ryanair 2017 wakacje

 

Loty z Warszawy do Faro w Portugalii – cena

Lot między Polską, a Algarve zajmie zatem 4h i 10m (pamiętajmy, że w Portugalii jest jedna godzina do tyłu w stosunku do Polski), a ceny biletów rozpoczynają się od 179 zł za lot w jedną stroną z podstawowym bagażem podręcznym ( w podróż można zabrać dwa bagaże podręczne o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 35 x 20 x 20 cm). Bilety są już w sprzedaży i można je rezerwować na stronie www.ryanair.com

Warszawa Modlin Faro Portugalia Algarve loty wakacje 2017 tanie bilety połączenia bezpośrednie Ryanair

Ceny biletów na wakacje 2017 również jeszcze można znaleźć w najniższej cenie, tj. 179 zł / lot z Warszawy-Modlina do Faro. Normalna cena biletów rozpoczyna się od 259 zł. Zatem jeśli odpowiednio wcześnie zarezerwujemy bilety za lot w dwie strony na trasie Polska – Algarve zapłacimy tylko 438 zł, co jest bardzo dobrą ceną.

Algarve w Portugalii

Region Algarve w Portugalii to turystyczna mekka Portugalii – słynie on z piaszczystych plaż, bajkowych klifów i formacji skalnych, doskonałych warunków uprawiania sportów wodnych, świetnych restauracji, rozwinięte bazy hotelowej, najlepszych w Portugalii pól golfowych i najcieplejszego w całej Portugalii klimatu. Jest to wymarzony region na wakacje! Najsłynniejsze ośrodki i miasta na Algarve to Faro, Lagos, Albufeira, Portimao, Tavira lub Olhao. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z Algarve – zobaczcie sami!

Lotnisko w Faro – dojazd do centrum miasta i innych miejscowości na Algarve

Dojazd z lotniska w Faro do centrum miasta Faro jest dość łatwy i nie powinien dla nikogo stanowić problemu. Trasa lotnisko – centrum Faro jest obsługiwana przez autobus nr 16 firmy Proximo. Przystanek autobusowy na lotnisku w Faro znajduje się przed halą przylotów. Bilet kupujemy u kierowcy i kosztuje on 2,22 €/podróż w jedną stroną. Autobus odjeżdża średnio co 1h, a podróż do centrum Faro zajmuje 20-25 minut. Rozkład jazdy autobusów z lotniska w Faro do centrum Faro można znaleźć tutaj: Autobusy do centrum Faro z lotniska>>> Alternatywą jest taxi – koszt taksówki z lotniska do centrum Faro to 10-12€/taksówkę.

Autobus zatrzymuje się w centrum Faro przed dworcem autobusowym, z którego można złapać autobusy do innych miast Algarve (m.in. Lagos, Lagos, Albufeira, Sagres, Tavira) oraz Portugalii (Lizbona, Porto, Fatima, Coimbra). Rozkład jazdy autobusów dalekobieżnych w Portugalii znajdziecie tutaj: Autobusy z Fato do innych miast Portugalii>>> Bardzo blisko tego miejsca znajduje się również dworzec kolejowy, z którego można złapać zarówno pociągi lokalne, jak i dalekobieżne.

Na lotnisku w Faro można również wypożyczyć samochód – oferta wypożyczalni samochodów na lotnisku jest największa i często można uzyskać najlepszą cenę, jeśli zarezerwujemy samochód odpowiednio wcześniej

Hotele na południu Portugalii

Bezpośrednie loty na trasie Polska – południowa Portugalia oferują możliwość samodzielnego zorganizowania sobie wymarzonych wakacji w Portugalii. Wybór bazy noclegowe jest bardzo duży, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubimy duże i modne kurorty wakacyjne, to wybierzemy takie miejscowości, jak Albufeira, Lagos lub Portimao. Jeśli zależy nam na spokojniejszych miejscowościach, to Vila Real de Santo Antonio, Vale do Lobo lub Castelo.Booking.com