Lotnisko w Lizbonie – dojazd do / z centrum, parkingi, informacje, wypożyczalnie samochodu

Airport in Lisbon, Aeroporto Lisboa, Lotnisko Lizbona

Lotnisko w Lizbonie (Lisbon Portela Airport, a od 2016 r. Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie) – jak z niego dojechać do centrum Lizbony? Lotnisko w Lizbonie to największe lotnisko w Portugalii i jedno z największych w Europie Zachodniej. Jest ono zlokalizowane w centrum Lizbony, dzięki czemu dojazd do niego – zarówno własnym środkiem transportu, jak i komunikacją miejską – nie stanowi żadnego problemu. Bezpośrednie połączenia z lotniskiem oferuje komunikacja miejska – firma Carris – za pomocą autobusów dziennych, nocnych, Aerobusu oraz metro, które na lotnisku ma końcową stację czerwonej linii.

Lizbońskie lotnisko, którego kody lotnicze to IATA: LIS, ICAO: LPPT nazywane jest Aeroporto de Lisboa, Aeroporto da Portela lub też Aeroporto da Portela de Sacavém, a swoją nazwę wzięło ono od dzielnicy Portela, zwanej czasami również  Portela de Sacavém. Jest ono zlokalizowane ok 7km na północ od centrum Lizbony. Od maja 2016 nosi ono oficjalną nazwę Lotnisko Humberto Delgado w Lizbonie (Aeroporto Humberto Delgado) – czytaj więcej w: Lotnisko w Lizbonie ma nową nazwę>>>

Lotnisko w Lizbonie: Historia

Lotnisko w Lizbonie zostało otworzone 15 października 1942 roku podczas II wojny światowej.  Jego gwłatowny rozwój nastapił tuż po zakończeniu wojny, by w roku 1954 osiągnąć liczbę 100 000 obsługiwanych pasażerów. W latach 1959 – 1962 lotnisko przeszło dużą modernizację, w tym modernizację pasa do przyjmowania samolotów, dzięki czemu od tego momentu nawet najcięższe samoloty mogły lądować już w Lizbonie. W listopadzie 2006 podjęto decyzję o rozbudowie lotniska o drugi terminal. Terminal 2 został ukończony w roku 2012 i obsługuje on przede wszystkim loty przewoźników low-cost (m.in. Ryanair, Wizz Air, Blue Air, easyJet), przy czym z Terminala 2 są wyloty, a przyloty odbywają się dalej na Terminal 1 (de facto pasażerowie są dowożeni do Terminalu 1 z Terminalu 2 autobusami).

Obecnie lotnisko w Lizbonie jest otoczone przez zabudowę miejską, co czyni lizbońskie lotnisko jednym z kilku zlokalizowanych w centrum miasta. W związku z tym, co jakiś czas w portugalskich mediach przewija się temat budowy nowego lotniska dla Lizbony, co wiąże się z ograniczonymi możliwościami rozwoju dotychczasowego portu lotniczego stolicy Portugalii, jednak żadne konkretne decyzje do tej pory (2016) nie zostały podwzięte. Aktualnie lotnisko w Lizbonie nosi imię znanego portugalskiego generała, działacza i polityka Humberto Delgado, którego to imię zostało nadane lotnisko w połowie maja 2016 roku.

Lotnisko w Lizbonie: Dojazd samochodem

Dojazd z lotniska do centrum, jak i z centrum, jest doskonale oznaczony. Chcąc jechać do centrum stolicy Portugalii z lotniska w Lizbonie najlepiej wybrać najpierw ulicę Alameda Comunidades Portuguesas, następnie na rondzie skręcić w Avenide Marechal Gomes da Costa, która następnie przechodzi w Rua Cintura do Porto, by dalej podążyć Av. Infante Dom Henrique, która prowadzi do centrum. Ta trasa pozwala dojechać najkrótszą, bezpłatną drogą, do centrum Lizbony z lotniska. Czas przejazdu samochodem ok 15 minut (bez korków), dystans ok 10 km.


Wyświetl większą mapę

Dojazd na lotnisko w Lizbonie metrem

Od lipca 2012 funkcjonuje stacja metra na lizbońskim lotnisku, której nazwa to „Aeroporto”. Jest to końcowa stacja czerwonej linii metra, która krzyżuje się z pozostałymi liniami metra. Aby dojechać do centrum najpierw wsiadamy w czerwoną linię metra, kierunek „Sao Sebastian” i dojeżdżamy do stacji Alameda, na której to czerwona linia krzyżuje się z linią zieloną. Zmieniamy linię (nie wychodzimy za bramki!) na zieloną, kierunek Cais do Sodre i jedziemy do stacji Baixa – Chiado, która znajduje się w samym centrum, na styku dzielnic Bairro Alto i Chiado lub też do końcowej stacji – Cais do Sodre, gdzie znajduje się również dworzec kolejowy (linie kolejowe do Cascais) oraz jeden z głównym punktów przesiadkowych Lizbony, skąd można złapać tramwaje (numer 25 lub 15), promy na drugą stronę rzeki Tag, pociągi do miejscowości leżących na linii Lizbona – Cascais, czy autobusy w różne dzielnice Lizbony.

Koszt przejazdu w jedną stronę metrem z lotniska do centrum, to w zależności od wybranej opcji biletu (pojedynczy przejazd lub zapping, szczegółowe info tutaj) od € 1,30  do € 1,45. Metro funkcjonuje w godzinach 06:30 – 01:00 każdego dnia. Bilety kupujemy w specjalnych maszynach zlokalizowanych przed bramkami metra.  Nie ma dodatkowej opłaty za przewożony bagaż. Stacja metra znajduje się tuż obok Terminala 1, przy hali przylotów, dojście do niej jest bardzo dobrze oznakowane, posiada ona również udogodnienia dla niepełnosprawnych. Schemat metra w Lizbonie znajduje się poniżej.

Przeczytaj również w tym temacie:

Lizbona metro mapa schemat metro w Lizbonie subway underground aktualny plan 2016 przewodnik Lisbona Lisbonie Lisboa

Lotnisko w Lizbonie: Dojazd autobusem miejskim

Trasę centrum Lizbony – lotnisko w Lizbonie można również przebyć autobusami. Przystanek zlokalizowany jest tuż obok Terminala 1 i obsługują go linie 705, 708, 722, 731, 744, 750, 783, które jadą w kierunkach:

 • 705: Dworzec Oriente – Dworzec Arreiro (stacja metra Roma)
 • 708: Park Narodów – plac Martim Moniz w centrum
 • 722: Pc. Londres – Portela
 • 731: Dworzec autobusowe Sete Rios – Moscavide
 • 744: Rondo Marques de Pombal – Moscavide przez metro Saldanha
 • 750: Dworzec Oriente – Alges obok Belem przez C.H. Colombo
 • 783: Amoreiras – Portela przez stacje metra Picoas i Saldanha

Ich rozkład jazdy można znaleźć tutaj: www.carris.pt (informacja dostępne w języku angielskim). Bilety można kupić w specjalnych automatach w stacji metra lub na pokładzie kierowcy. Cena biletów kupionych w automatach to € 1,45 za pojedynczy przejazd lub € 1,85, gdy kupuje się bilet u kierowcy. Autobus są nowoczesne, a podróż do centrum zajmuje ok. 45 minut. Należy pamiętać, że w autobusach miejskich nie jest dozwolone przewożenie dużego bagażu – kierowca po prostu w takiej sytuacji odmawia wejścia do autobusu pasażerom z dużym bagażem (dozwolony jest tylko bagaż podręczny).

Lotnisko w Lizbonie dojazd informacje praktyczne Lizbona Airport

Lotnisko w Lizbonie: Autobus nocny

Od godziny 00:30 do 05:30 na lotnisko można dostać się autobusem nocnym linii 208. Rozkład jazdy tej linii dostępny jest tutaj: http://www.carris.pt/en/bus/208/ascendente/ Cena za przejazd, jak i czas przejazdu z / do centrum jest taki sam, jak w przypadku autobusów dziennych

Lotnisko w Lizbonie: Aerobus

Innym sposobem dotarcia na lotnisko z centrum jest skorzystanie z oferty tzw. Aerobusa, który przejeżdża przez centrum umożliwiając dojazd do głównych punktów Lizbony. Jest on obsługiwany przez firmę Carris, która zarządza również innymi środkami transportu w Lizbonie. Aerobusem dojedziemy m.in. do Oriente (dworzec kolejowy), Sete Rios (dworzec autobusów międzymiastowych i międzynarodowych) lub Cais do Sodre (jeden z głównych punktów przesiadkowych w Lizbonie) i Praca do Comercio (główny plac Lizbony).

Aerobus (linia 1) kursuje co 20 min, a pierwszy kurs z lotniska wykonuje o 07:00, ostatni o 23:20 w dni robocze, kursy co 20 minut. W soboty, niedziele i święta pierwszy kurs o 7.00, ostatni o 22.50, kursy co 25 minut.. Natomiast z Cais do Sodre o 07:40, a ostatni o 23:00 w dni robocze, kurs co 2 minut. W soboty, niedziele i święta pierwszy kurs o 7.45, ostatnio o 23.20, kursy co 25 minut. Bilet kosztuje €3.50 i kupuje się go u kierowcy. Jest ona ważny przez 24h. Bilet 2x24h to koszt 5,50€. Bilety można zakupić również online. Przy podróży 4 osób lub więcej można zakupić specjalny bilet grupy, w którym koszt przejazdu jednej osoby to 2€. Szczegóły dostępne tutaj>>>

Lotnisko w Lizbonie dojazd informacje praktyczne Lizbona Airport

Dojazd na / z lotniska w Lizbonie taxi

Dojazd na lotnisko w Lizbonie z centrum miasta taxi kosztuje +/- od 10 do 15€, a czas podróży ok 15 minut. Biorąc taxi na lotnisku lepiej jest brać taksówki z hali odlotów, niż przylotów. Postój taksówek znajduje się bezpośrednio przy wyjściu z hali odlotów / przylotów.  Aby uniknąc przykrych niespodzianek za każdym razem warto ustalić orientacyjną cenę z kierowcą przed przejazdem. Kierowcy mają obowiązek dać podróżującym rachunek za przejazd. Czytaj również: Wszystko o taksówkach w Lizbonie>>>

Darmowe przejazdy z Uberem w Portugalii

Alternatywą dla taksówek w Lizbonie z lotniska do centrum może być aplikacja Uber, która oferuje tańsze przejazdy z kierowcą po całej Lizbonie. Wyjazd do Lizbony może być świetną okazją, by przetestować, jak działa Uber i dlaczego warto z niego korzystać. Wszystkie osoby, które chciałaby skorzystać z darmowego lub promocyjnego pierwszego przejazdu Uberem w Lizbonie mogą skorzystać z naszego zaproszenie do aplikacji. Jak to działa? Rejestrując się w aplikacji z naszego polecenie (link dostępny tutaj >>>) lub wpisując przy rejestracji kod 6a3n895sue można uzyskać pierwszy darmowy przejazd z Uberem w Portugalii  lub też zniżkę na przejazd do 10 €.

Uber Lizbona Porto Portugalia darmowe przejazdy kod promocyjny opis jak korzystać Lisbon Lisabon Lisboa Portugal 4

Lotnisko w Lizbonie: Informacje praktycznie

Adres: Alameda das Comunidades Portuguesas, 1700-111 Lisbon, Portugal | Strona wwwhttp://www.ana.pt/en-US/Aeroportos/lisboa/Lisboa/Pages/HomeLisboa.aspxKontakt: lisbon.airport@ana.pt | 21 841 3500 | Współrzędne geograficzne: 38°46′27″N 009°08′03″W

Airport in Lisbon map Aeroporto Lisboa lotnisko w Lizbonie mapa plan
Plan lotniska w Lizbonie | Źr: www.ana.pt

Lotnisko w Lizbonie: Wypożyczalnie samochodu

Na lotnisku w Lizbonie działa kilka wypożyczalni samochodów – zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych. Ich stanowiska znajdują się w hali przylotów Terminala 1. Lista wypożyczalni samochodów na lotnisku w Lizbonie dostępna jest poniżej

AVIS
Tel.: +351 28 9889456
Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00

EUROPCAR
Tel.: +351 28 9889447
Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00

GUERIN
e-mail: aptlisboa@guerin.com.pt
Tel.: +351 28 9800883
Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00

AUTO-JARDIM
e-mail: lisboadesk@autojardim.com
Tel.: +351 28 9800881
Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00

HERTZ
e-mail:reservas@hertz.pt
Tel.: +351 21 9426300
Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00

BUDGET
Tel.: +351 21 9942402
Godziny otwarcia: 07h00 – 00h00

GOLDCAR
Tel.: 965943186
Godziny otwarcia: 06h00/01h00

Samochód warto wypożyczyć jeszcze przed przyjazdem do Portugalii, gdyż cena wtedy jest często znacznie niższa, niż wypożyczając samochód już na miejscu. Rezerwując samochód warto skorzystać z naszej wyszukiwarki samochód, która pokazuje najlepsze oferty na wynajęcie auta w Lizbonie.

Parkingi na lotnisku w Lizbonie

Krótkopostojowe parkingi P1 i P2 mają bezpośredni dostęp do terminala 1. PI jest zlokalizowany blisko hali odlotów, a P2 tuż obok hali przylotów. Parking P3 jest parkingiem długopostojowym i jest on połączony z dwoma terminalami bezpłatnym shuttle bus. Parking na lotnisko w Lizbonie zarezerwować można tutaj: http://www.ana.pt

Lotnisko w Lizbonie dojazd informacje praktyczne Lizbona Airport (2 of 4)

Lotnisko w Lizbonie: Porady dla podróżnych

 • lotnisko jest czynne 24h
 • lotnisko w Lizbonie posiada dwa terminale: Terminal 1 obsługiwany przez przewoźników tradycyjnych oraz Terminal 2, z którego odlatują linie niskokosztowe
 • terminal 1 jest połączony z terminalem 2 shuttle busem, który kursuje co 10 minut z przystanku zlokalizowanego przed halą odlotów. Shuttle bus na lotnisko w Lizbonie jest bezpłatny
 • na terminalu 1 jest zdecydowanie więcej restauracji oraz punktów usługowych, niż na terminalu 2
 • należy uważać na kieszonkowców
 • na lotnisku w Lizbonie, w hali przylotów terminalu 1 działa informacja turystyczna czynna w godzinach 7.00-24.00
 • przechowalnia bagażu znajduje się m.in. w hali przylotów. Jest ona czynna 24h, koszt przechowania bagażu zależny jest od jego wagi
 • Seb

  Przydatne info. Dzięki!

  Czy na lotnisku można kupić sim vodafone?
  Jakie są najpopularniejsze firmy świadczące usługi telekomunikacyjne w Portugalii?
  Czy internet jest szybki przez GPRS, czy UMTS?

  • Krzysztof Gierak

   Tak, da się kupić na lotnisku karty Vodafone. Inne firmy telekomunikacyjne to TMN lub Optimus. Jest w czym wybierać.

 • skr

  ile mniej więcej trwa podróż metrem z lotniska do np. stacji Picoas?

  • Podróż z lotniska do stacji Picoas powinna zająć +/- ok 30-35 minut

 • etsk

  szukam taniego parkingu przy lotnisku żeby zostawić busa na 7-10 dni

 • As

  Poszukuję sposobu przetransportowania się z lotniska do Santarém. Mogę prosić o radę?

  • Najłatwiej będzie dojechać metrem do dworca autobusowego Sete Rios, a dalej autobusem Rede Expressos do Santarem. Pozdrawiam

 • Weronika

  Czy w nocnych autobusach możliwy jest przewóz większego bagażu niż podręczny?Jeśli nie to w jaki sposób dostać się na lotnisko o 4 rano z Picoas?Zostaje tylko taxi?

  • Teoretycznie nie można, praktycznie bardzo często kierowcy się zgadzają, by wsiąść do autobusu z większym bagażem. Nigdy nie miałem jeszcze problemu, by wejść z większą torbą lub walizką do nocnego autobusu jadącego na lotnisko. Pozdrawiam!

 • Weronika

  Dziękuję za odpowiedż :)Pozdrawiam z Legnicy

  • Nie ma za co dziękować! W razie jakichkolwiek innych pytań służę pomocą:)

 • grazynajurczyk

  Mam pytanie, wydaje mi się, że już trochę przeczytałam informacji, ale: przylatuję do Lizbony 10 sierpnia 2014 r. i z lotniska chce dojechać do dworca autobusowego by dalej dojechać do Fatimy. czy wybrałam dobrą opcję: metro – linia czerwona- dalej przesiadam się na linie zielona i ta linia do linii niebieskiej do stacji Jardim Zoologico. [ te informacje przeczytałam z porad Pana ]

  • Witam,
   Dobrze Pani wybrała – jednak z zastrzeżeniem, z Pani ostatniego komentarza, nie zieloną linię, a niebieską linię należy złapać. Pozdrawiam serdecznie!

 • grazynajurczyk

  Przepraszam popełniłam błąd…jade czerwoną linia z lotniska ..do końca i przesiadam się na niebieską do stacji Jardim Zoologico

 • grazynajurczyk

  Mam do Pana jeszcze jedno pytanie…, gdzie mozna przenocowac najbliżej lotniska, by nie nocować na lotnisku a dojechać na wczesne rano… około 6.00. Karta pokładowa bedzie wydrukowana. Będę wdzięczna za odpowiedź.

  • Polecam hotel Tryp Lisboa Aeroporto – tuż obok lotniska. Ewentualnie coś w centrum i taxi na lotnisko – koszt, w zależności od lokalizacji noclegu w centrum, od 10-15€. Pozdrawiam serdecznie!

 • Witam, w tej opcji pozostaje jedynie taxi. Pozdrawiam serdecznie!

 • Marek

  Witam, chciałem się podpytać o hotel VIP Executive Villa Rica Hotel
  Av.5 de Outubro 295. Czy jest to miejsce dobrze skomunikowane z samym centrum Lizbony i możliwością dojazdu do podbliskich plaż ? Znalazłem promocję i zastanawiam się, czy wybrać ten hotel…

  • Hotel, o którym Pan pisze, jest położony bardzo blisko stacji metra. Z tej stacji metra, do centrum Lizbony, jest ok 15-20 minut jazdy metrem. Podobnie autobusem. Do plaży zatem dodatkowe 35-40 minut komunikacją miejską. Zatem lokalizacja średnia pod względem wypoczynku i zwiedzania Lizbony.

 • Marek

  Witam. Mam pytanie odnośnie hotelu VIP Executive Villa Rica Hotel
  (Av.5 de Outubro 295). Czy jest to lokalizacja dobrze skomunikowana z centrum Lizbony i ewentualnie z pobliskimi plażami ? Jak z okolicą…. Mam możliwość promocyjnej rezerwacji, dlatego pytam. Dzięki za odpowiedź…

 • Weronika

  Portugalia to piękny kraj!Pozostawioną przez nieuwagę torebkę odzyskałam na komisariacie policji turystycznej.Nic nie tknięte..pieniądze,dokumenty,bilety…nawet nie wiem komu było dziękować.

  • Takie sytuacje potwierdzają tylko, że Portugalczycy, to bardzo często wspaniali ludzie, a Portugalia to naprawdę przyjemny kraj. Pozdrawiam serdecznie!

 • Nie, nie jest to takowy bilet. Bilet zakupiony na aerobus nie upowążnia do przejazdu komunikacją miejską w Lizbonie. Pozdrawiam!

 • Nie ma za co dziękować. Cieszę się, że przedstawione informacje są pomocne. Odpowiadając na pytanie: bilet na aerobus nie upoważnia do korzystania z komunikacji miejskiej w Lizbonie, proszę zatem na to uważać. Metrem można przewozić walizkę bez dodatkowych opłat. Pozdrawiam!

 • majka

  witam,
  mam pytanie: jak najprościej i najtaniej dostać się z Lizbony do Porto?

 • Pingback: Lizbona i podatek turystyczny, dla turystów w 2015?()

 • Pingback: Tanie loty do Porto i Faro z Lizbony. Linie Ryanair - ceny()

 • Pingback: Zniżka na loty z Polski do Portugalii z Lufthansa | Kod rabatowy()

 • Pingback: Tanie loty: Warszawa-Lizbona na styczeń 2014 liniami Ryanair | InfoLizbona.pl - polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii()

 • Pingback: Tanie loty z Polski do Lizbony na listopad i grudzień()

 • Pingback: Ryanair w Lizbonie! W końcu tanie loty z Polski do Lizbony [Trasy i połączenia] | InfoLizbona.pl - polski przewodnik po Lizbonie i Portugalii()

 • Pingback: Lizbona i tanie zwiedzanie Lizbony, jak zaoszczędzić w Lizbonie?()

 • Marta

  Czy na lotnisku w Lizbonie kupię kartę Lisboa Card i gdzie mogę to zrobić?

  • Kartę Lisboa Card można kupić w informacje turystycznej w hali przylotów, it jest czynna do 24.00 Pozdrawiam serdecznie!

 • Witam, dziękuję za wiadomość. Może Pani wybrać parking płatny w centrum miasta, jednak wiążę się z kosztami (1-2€/h) lub 15€/24h Ewentualnie polecam zostawić samochód na bezpłatnych parkingach poza Lizbonę – na przykład przy stacjach metra Senhor Roubado lub Odivelas, gdzie jest łatwy dojazd metrem do centrum Lizbony. Pozdrawiam serdecznie!

 • Jacek Mamrzyński

  Witam,
  Czt rzeczywiscie w centrum Lisbony nie mozna parkować? To znaczy czy nie ma bezpłatnych miejsc postede w Lisbonie miał hotel kolo dworca a patrzac na Odivelas to kawałek drogi.

  • Bezpłatnych miejsc parkingowych w centrum Lizbony jest bardzo bardzo mało, prawdopodobieństwo, że Pan takie znajdzie jest niewielkie. Większość miejsc to miejsca płatne (parkomaty) w określonych godzinach lub parkingi płatne. Pozdrawiam!

   • Jacek Mamrzyński

    Byłem i udało mi sie zaparkowac bez placenia 🙂 trzeba patrzec tylko gdzie oni parkuja.

 • Ola Dudzik

  Witam,

  Mam pytanie odnośnie przystanku Praça Aeroporto, z którego odjeżdżają autobusy do centrum. Czy można dojść do tego przystanku na piechotę? Niestety z mapy wydaje się to być wycieczka lekko ekstremalna 🙂

 • Tomek Dobosz

  Dzień dobry, mam pytanie: jak dostać się metrem (zakładam, że to szybka i tania opcja) z lotniska do Hotel Principe Lisboa ★★★ Avenida Duque De Avila 201, 1050-082 Lisboa

  • Bez trudu znajdzie Pan odpowiedź na to pytanie w Google Maps lub spoglądając na rozkład linii metra w tym tekście. Hotel Principe Real jest bardzo blisko stacji metra São Sebastião. Pozdrawiam serdecznie!

 • Mole

  Dzień dobry!
  Zarezerwowałam nocleg na Rua Reinaldo Fereira, 1,5 km od lotniska.
  Czy wie Pan może na ile bezpieczna jest to okolica, Przylatujemy po północy, czy rozsądne jest przejście do pensjonatu piechotą?

 • Dzień dobry,
  Polecam metrem do stacji Oriente: http://infolizbona.pl/metro-w-lizbonie-ceny-biletow-rozklad-linie-schemat-informacje-historia/ a następnie pociąg do Coimbry, rozkład jazdy można znaleźć tutaj: http://www.cp.pt Pozdrawiam serdecznie!

 • Radek Wyszyński

  Witam, własnie przygotowuje sie do podrożowania po Portugalii, lądujemy w Porto i jestesmy 10 dni odrazu bieżmy auto =>Albufeira=>Lizobna=> Porto i odrazu jedziemy autem na poludnie. Serdeczna prośba, gdzie najlepiej przenocować w Lizobnie i Porto, tak aby zobaczyć atrakcje, zjeśc pyszna kolację i posłuchać Fado. Będziemy z dwójka maluchów 5l i 1l:) i oczywoscie czy auto zostawiac przed centrum czy bezposrednio na parkingu hotelowym, czy nie ma jakis ograniczen z wjazdami autem do Centrum miast?? bardzo dziekuje za pomoc:)

  • Witam,
   Jeśli chodzi o noclegi w Lizbonie, to polecam zapoznać się z tymi tekstami: http://infolizbona.pl/noclegi-lizbona/ wszystkie z nich mają dobre lokalizację i są przede wszystkim sprawdzone. Co do noclegów w Porto, to polecam noclegi w okolicach Rua de Santa Catarina, która jest dobrą bazą wypadową. Odpowiedzi odnośnie restauracji i fado znajdą Państwo również tutaj: http://infolizbona.pl/restauracje-poradnik-turysty/ Samochód najlepiej zostawić na płatnych parkingach w centrum miast. Pozdrawiam serdecznie!

 • Tak, są takie autobusy. Odjeżdżają one z placu Marques de Pombal np., gdzie większość z nich ma swój pierwszy przystanek. Bilety kupujemy np. u kierowcy. Pozdrawiam!

 • Rafi

  Witam serdecznie
  Panie Krzysztofie mam pytanie na które co prawda już została udzielona odpowiedź ale z tego co widzę to było dwa lata temu i może coś się zmieniło przez ten czas. Mianowicie
  potrzebuję się dostać z centrum Lizbony na lotnisko na 6 rano. Jaki byłby kosz taksówki i czy mogę wybrać jako alternatywę autobus nocny czy raczej odradza Pan ?

  • Z centrum Lizbony odjeżdża autobus 208, który kursuje przez lotnisko – rozkład jazdy znajduje się tutaj: http://www.carris.pt/pt/autocarro/208/ascendente/ Taxi jest zdecydowanie wygodniejsze, a koszt w zależności od miejsca w centrum Lizbony to od 10 do 15€ średnio. Można również skorzystać z Ubera. Pozdrawiam!

 • Agnieszka

  Witam,chciałabym się dowiedzieć jaki bilet czy bilety komunikacyjne najlepiej kupić na 4dni pobytu w Lizbonie, czy opłaca się np.karta miejska, co można zobaczyć taniej jeżeli ją się kupi.pozdrawiam

 • asia

  Witam, chcialabym sie dowiedziec ile w przyblizeniu wyniesie koszt transportu taksowka z lotniska do Sintry? Dziekuje i pozdraiwam

  • Dzień dobry, przybliżony koszt taxi z lotniska do centrum Sintry to ok. 55-75 €. Pozdrawiam

 • Arek Grzegorzewski

  Mam małe pytanko . Przylatuję z rowerami ( w kartonach) do Lizbony gdzie mogę te „kartony” nadać je jako przesyłkę do innego miasta chodzi mi o Faro

 • Pingback: Lizbona: Taxi w Lizbonie. Telefon, numer taksówki, ceny, info()

 • Anna

  Jak najwygodniej, najszybciej i niedrogo dostać się z lotniska w Lizbonie do Paco de Arco? Z bagażami i 2 dzieci:) czy lepiej wziąć taksówkę czy może skorzystać najpierw z metra lub autobusu do centrum, a później przesiąść się na dworcu głównym w pociąg?

  • Najszybciej jest dojechać oczywiście taksówką lub Uberem, aczkolwiek nie jest to najtańsza opcja. Bez trudu można jednak dojechać również komunikacją miejską, najpierw metrem do Cais do Sodre, a potem pociągiem relacji Cais do Sodre – Cascais. Pozdrawiam!