Fatima (Portugalia) – Dom Polski + zdjęcia i wideo sanktuarium

Fatima i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przyciągą miliony turystów, wiele pielgrzymek, w tym wiele również z polski. Część pielgrzymek do Fatimy często zatrzymuje się w tzw. „Domu Polskim” lub „Domie Polskiego Pielgrzyma”. Poniżej znajduje się dokładna informacja na temat tego obiektu, kontakt na polskiego przewodnika po Fatimie oraz galeria zdjęć i wideo z Sanktuarium w Fatimie. 

W programie więkoszości wycieczek po Portugalii, a w programie każdej pielgrzymki do tego kraju, znajdziemy Fatime. Jest to największe sanktuarium w tym kraju, obecnie zdecydowanie najważniejsze, a w którym to w roku 1917 objawiła się trójce pastuszków Matka Boska. Rok wcześniej, we wiosce Aljustrel, objawił się im Anioł Pokoju. Dziś Fatima to cel pielgrzymek wiernych z całego świata, z doskonale rozwiniętą bazą hotelową i infrastuturą do obsługi pielgrzymów.

Polski przewodnik w Fatimie

Jeśli szukasz polskiego, licencjonowanego pilota, który zajmie się grupą lub pielgrzymką wybierającą się do Fatimy w Portugalii, a jednocześnie przewodnika, który pokaże całe Sanktuarium w Fatimie, oprowadzi pielgrzymkę po nim, opowie jego historie i obiektów w nim się znajdujących, to dobrze trafiłeś. Teraz jest możliwość zwiedzenia Fatimy z lokalnym przewodnikiem, który oprowadza po Fatimie, Cova da Iria i Aljustrel w języku polskim. Sprawdź szczegóły oraz kontakt na polskiego przewodnika i pilota po Fatimie >>>

Polski przewodnik Fatima pilegrzymki grupy przewodnik z językiem polskim

Dom polskiego pielgrzyma / Dom Polski w Fatimie

Tym mianem często jest określany hotel w Fatimie, który jest własnością Portugalskiego Zakonu oo. Verbistów. Położony przy rondzie wjazdowym do Fatimy. Dane kontaktowego „polskiego domu” w Fatimie to:

Casa Verbo Divino
Apartado 2
2496-908 FÁTIMA
Portugal
Tel. +351 249 532 163

Hotel jest oddalony kawałek od sanktuarium (ponad 10 minut piechotą), co jest minusem, jeśli wziąć pod uwagę liczbę oraz standard hoteli umiejscowionych w bezpośrednim sąsiedztwie sanktuarium.  Posiada on ponad 200 standardowych pokoi z wc i łazienką, 3 kaplice, stołówkę, sale wykładowe.

Fatima – Wideo

Portal dla pielgrzymów w Portugalii

Wszystkie osoby wybierając się na pielgrzymkę do Portugalii, nie tylko do Fatimy zapraszamy na nasz nowy projekt www.pielgrzymkiportugalia.pl Jest to na chwilę obecną największy przewodnik w Internecie w języku polski po turystyce religijnej w Portugalii. Znaleźć tam można wiele informacji nie tylko na temat Fatimy (m.in. tematy poruszające kwestie hoteli w Fatimie, objawień fatimskich, tajemnic lub najbardziej rozbudowany przewodnik po sanktuarium), ale również innych miejsc kultu w Portugalii, jak na przykład Nazare, Bom Jesus do Monte lub Sesimbra. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne. Zapraszamy! Mam nadzieję, że znajdziecie tam wiele przydatnych informacji.

Fatima – zdjęcia

Jeśli jesteś zainteresowany innymi zdjęciami z Fatimy lub Portugalii – ich zakupem do celów komercyjnych lub innego wykorzystania – proszę o kontakt.