Dojazd na trasie: Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais (autobusem, pociągiem, samochodem)

Cabo da Roca Sintra Lizbona dojazd

Jak najlepiej dojechać z Lizbony do Sintry i dalej na Cabo da Roca lub Cascais? Jest to częste pytanie, dlatego w poniższym tekście można znaleźć pełną odpowiedź na to, jak najlepiej, jakimi środkami transportu (pociąg lub autobus) i ile kosztuje przejazd trasy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona przy pomocy transportu publicznego oraz samochodu. Dodatkowo można tutaj też znaleźć rozkład jazdy pociągów oraz autobusów i szereg informacji praktycznych, które są przydatne przy planowaniu tej trasy.

Będąc w Lizbonie zdecydowanie warto poświęcić jeden dzień, by odwiedzić słynną Sintrę wpisaną na listę UNESCO, a która czaruje i olśniewa swoją architekturą, na którą składa się tylko zamek Maurów, ale i szereg pałaców oraz urokliwe centrum. Będąc w Sintrze jest blisko nie tylko na najlepsze plaże w okolicach Lizbony, ale również i na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy kontynentalne z ponad 140 metrowej wysokości klifami. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na plażowanie, to może udać się do Cascais – kosmopolitycznej mekki plażowania turystów z całego świata.

Polecam wszystkim odbycie trasy z Lizbonę, przez Sintrę, Cabo da Roca i Cascais, skąd wraca się do Lizbony. Jest to świetna propozycja na spędzenie jednego dnia w okolicach Lizbony, a przy okazji zobaczenie bajkowej, czarującej architektury, potęgi natury oraz kilka chwil wypoczynku na piaszczystych, złotych plażach, a cały dzień można zakończyć zachodem plaży na plaży w Cascais lub Estoril.

Cabo da Roca Sintra Lizbona dojazd

Dojazd z Lizbony do Sintry

Z Lizbony do Sintry najlepiej dostać się pociągiem. Pociągi z Lizbony odjeżdżają ze dworca Rossio (Estação de Caminhos de Ferro do Rossio), który rozpoznać można bez problemu po charakterystycznej neomanuelińskiej fasadzie. Bilet z Lizbony do Sintry kosztuje 2,15€,  a można je kupić albo w kasach lub też w specjalnych automatach ustawionych obok kas. Do Sintry z Lizbony można również dojechać mając załadowane karty Viva Viagem lub 7 Colinas opcją zapping (czytaj więcej o kartach na komunikację miejską w Lizbonie). Czas przejazdu na trasie Lizbona – Sintra wynosi ok 40 minut, wysiada się na ostatnim przystanku w Sintrze, nie ma więc obawy, że się pomyli stacje. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.cp.pt lub na grafice poniżej. W Sintrze na stacji kolejowej znajduje się informacja turystyczna, gdzie bezpłatnie można otrzymać różnego rodzaju materiały informacyjne o atrakcjach turystycznych Sintry

Lizbona - Sintra rozkład jazdy pociągów Portugalia

Dojazd z Lizbony / Sintry na Cabo da Roca

Komunikację miejską w Sintrze obsługuje inne przedsiębiorstwo, niż w Lizbonie, zatem karty Viva Viagem lun 7 Colinas nie są ważne i należy zakupić nowe bilety. Przedsiębiorstwem, które jest odpowiedzialne za transport publiczny m.in. w Sintrze jest firma Scotturb. By dojechać z Sintry na Cabo da Roca należy wsiąść w autobus nr 403, którego przystanek znajduje się tuż obok dworca kolejowego w Sintrze. Bilet na przejazd na trasie Sintra – Cabo da Roca kosztuje 4,05€ i można go kupić u kierowcy, w autobusie. Podróż zajmuje ok 40 minut. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie przewoźnika Scotturb lub poniżej:

Sintra - Cabo da Roca bus 403 plan dojazd ceny prices 2013

Dojazd z Cabo da Roca do Cascais

Gdy zobaczymy już wszystko na Cabo da Roca, ogormne klify, które sięgają ponad 144 metrów wysokośc n.p.m. latarnię oraz nacieszymy oko niezwykłymi widokami, by dostać się do Cascais znowu trzeba wsiąść w autobus linii 403.  Bilet podobnie, jak wcześniej, kosztuje 4,05€ za pojedyńczy przejazd, a czas przejazdu z Cabo da Roca do Cascais zajmuje ok 25 minut. Z racji niezbyt częstego kursowania autobusu 403 koniecznie trzeba sprawdzić rozkład jazdy tego autobusu, by nie utknąć na Cabo da Roca. Autobus w Cascais zatrzymuje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego już bardzo blisko na plaże lub promenadę, która łączy Cascais z Estoril.

Dojazd z Cascais / Estoril do Lizbony

Trasę Cascais / Estoril – Lizbona najlepiej pokonać pociągiem, którego linia łączy Cascais ze stacją Cais do Sodre w centrum Lizbonie. Bilet na przejazd do Lizbony z Cascais kosztuje 2,15€, a podróż zajmuje ok 40 minut. Rozkład jazdy pociągów między Cascais, a Lizboną, można sprawdzić na stronie www.cp.pt lub na grafice poniżej. Do Lizbony z Cascais można również dojechać mając załadowane karty Viva Viagem lub 7 Colinas opcją zapping (czytaj więcej o kartach na komunikację miejską w Lizbonie). Z Cascais można bez problemu przejść promenadą do Estoril, skąd również można łapać pociąg tej samej linii.

Cascais Lizbona dojazd ceny rozkład jazdy

Bilet łączony na trasę Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim nie musieć kupować za każdym razem pojedyńczych biletów na przejazdy różnymi środkami transportu chcąc pokanać trasę Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais, można zakupić specjalny bilet łączony „Bus&Train”. Koszt takiego biletu to 15€, a upoważnia on do transportu wszystkimi środkami transportu wymionymi w tym tekście w obrębie trasy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais (pociąg, autobus 403). Można go kupić albo w Lizbonie (na przykład stacja Rossio) lub w Sintrze.

Trasa Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona samochodem

 • Lizbona – Sintra: najpierw dojazd drogą EN 247  do Colares, następnie EN-247-4 do Azóia a dalej już wystarczy śledzić znaki
 • Sintra – Cabo da Roca: droga N247 do Azóia, a później znaki nas kierują (ok 2,5 km)
 • Cabo da Roca – Cascais:  z Azóia drogą EN 9-1

Jeśli potrzebujesz przewodnika po Sintrze, Cabo da Roca lub Cascais, to zapraszam tutaj>>>  w razie jakichkolwiek pytań lub nie jasności zapraszam do kontaktu.

 • AM

  Ile czasu potrzeba żeby „zrobić” tę trasę?

  • Krzysztof Gierak

   Polecam zawsze zarezerwować sobie cały dzień, by móc spokojnie zobaczyć atrakcji Sintry + spędzić trochę czasu na Cabo da Roca oraz w Cascais.

   • gocio

    Czy posiadając kartę Lisboa Card można na niej przejechać z Sintry do Cascais, a następnie do Liszbony?

    • Karta Lisboa Card nie upoważnia do przyjazdu autobusami Scott z Sintry do Cascais. Trzeba na nie kupić osobny bilet. Trasa Sintra – Lizbona i Cascais – Lizbona jest jednak już dostępna z kartą LC. Pozdrawiam!

 • AM

  Dziękuję za ekspresową odpowiedź 🙂

 • piti

  Mam pytanie dotyczące biletu bus&train za 12 euro. Czy można go załadować w automacie na kartę Viva Viagem/7 Colinas czy też należy zakupić nową kartę, a jeśli tak to czy sprzedają je kasy CP?

  • Krzysztof Gierak

   Bilet „Bus&Train” najlepiej jest zakupić w kasie, na dworcu Rossio na przykład. Jeśli mamy czystą kartę Viva Viagem lub 7 Colinas, tzn bez żadnych środków, wyczyszczoną, to możemy ją dać w kasie, aby na nią nabito nam bilet, o którym mowa. Jeśli nie mamy, to kupując bilet zostanie nam doliczone 0,50€ za kartę. Biletu „Bus&Train” nie da się kupić w automacie sprzedającym normalne bilety. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego pobytu w Lizbonie!

 • J

  Czy bilet łączony za 12 euro jest biletym na przejazdy w dwie strony?

  • Krzysztof Gierak

   Tak. Jest to bilet całodzienny, który uprawnia do przejazdu do Sintry, w Sintrze do poruszania się komunikacją miejską oraz do powrotu do Lizbony.

 • dargre

  Skorzystałem z takiego biletu. Zdecydowanie najlepsza opcja. Trochę brakło czasu, żeby to wszystko obskoczyć, do Cascais wpadliśmy tylko na moment. A, że nam sie podobało, to na drugi dzień wróciliśmy i nie żałujemy. Po południu trzeba było zaliczyć kąpiel w oceanie na miejscowej plaży, później spacerkiem oglądanie miasteczka, wieczorkiem był jakiś koncert, w kafejce jedliśmy jakieś niedrogie ciasteczka, i popijalismu taniutką kawą. Polecam. Myślałem, że z Cascais pociągiem jest trochę bliżej do Lizbony, dziwnie było jechać pociągiem w ciemnościach, niemniej oba dni bardzo udane, poza faktem, że w Sintrze się zgubiłem moim towarzyszom w parku i wylądowłem w innym wyjściu. Jechałem do Sintry ze stacji Rossio. Tam też kupiliśmy bilety po 12 EU. W samej Sintrze nie należy wtedy już płacić za dojazd do zamku autobusem, nie należy się sugerować żadnymi ofertami, tylko po wyjściu z dworca podejść jakieś 100m w prawo do przystanku autobusowego. W razie czego na przeciwko podają piwo w olbrzymich kuflach. Skorzystałem 🙂

 • Niestety nie, bilet ten nie obowiązuje na komunikację miejską w Lizbonie.

 • Teoretycznie tak, aczkolwiek nigdy nie kupowałem tam takowego biletu. Cena połączenia Oriente – Sintra, to 2,15€ / jedna strona, trzeba jednak zmienić pociąg, najczęściej w Agualva-Cacem. Proszę sprawdzić jeszcze raz stronę cp.pt gdyż mi pokazuje rozkład tych połączeń. Pozdrawiam!

 • skr

  Czy realnym jest zwiedzenie w jeden dzień Pałacu Pena, Regaleira, Monserrate i zamku Maurów, przy założeniu, że zaczyna się od momentu otwarcia w/w obiektów. Wydaje mi się to dość karkołomne. Może od razu wybić to sobie z głowy?

  • Nie jest to realne, no chyba, że ktoś lubi biegać po obiektach, co jednak w przypadku wymienionych obiektów nie ma najmniejszego sensu. Lepiej wybrać sobie 2 obiekty i je zwiedzić na spokojnie – polecam na przykład Palacio de Pena i Quinta da Regaleira. Pozdrawiam serdecznie

   • skr

    Diękuję za radę. A czy posiada Pan namiary na plan zamku i parku Pena? W 2013 roku były takowe na stronie parquesdesintra, ale zostały usunięte. Pozostawiono tylko opisy poszczególnych atrakcji na ich rerenie, ale po co komu opisy skoro nie wiadomo gdzie one konkretnie się znajdują? Pisałam w tej sprawie do parque…, ale brak odzewu. Z góry dziękuję.

    • Nie ma za dziękować. Niestety nie posiadam żadnego linka do planów w sieci. Plany takowe można dostać nie tylko przed wejściem czy do do pałacu Pena, czy zamku maurów, ale również w IT w Sintrze, na dworcu kolejowym w Sintrze oraz w IT w Lizbonie na placu Restauradores. Pozdrawiam serdecznie!

 • Jest taka możliwość. Cena zależy od liczby obiektów – symulator ceny można znaleźć na stronie http://www.parquesdesintra.pt/ Bilet jest ważny 30 dni od daty zakupu. Pozdrawiam serdecznie

 • Kuba

  Panie Krzysztofie .. prosze o pomoc .. jak dostac sie najprosciej i najszybciej do najblizszej plazy nad Atlantykiem z Lizbony ? Mieszkamy blisko placu M. Pombal

 • Magda

  Dziekuje bardzo za super strony o Lizbonie. Bez tej wiedzy byloby znacznie ciezej i np. nie sprobowalibysmy lizbonskiej wisniowki, a warto. Dzieki pana sugestiom pozyczylismy samochod na lotnisku i rzeczywiscie nie bylo to zbytnim obciazeniem czasowym.
  Zaskoczylo nas nocne zycie Lizbony kazdego dnia tygodnia do bialego rana we wszystkich dzielnicach.
  Podpowiem innym zwiedzajacym, ze podroz tamwajem 28 najlepiej zaplanowac nie w weekend i nie w godzinach szczytu turystycznego ( sa przepelnione i nie zatrzymuja sie na przystankach). Winda Santa Justa jest aktualnie w remoncie i nie robi wrazenia za to ulica z winda da Bica to jest cos!
  Korzystajcie z komunikacji miejskiej, bo przy tej ilosci schodow nogi zaczynaja odmawiac posluszenstwa.
  Jeszcze raz wielkie dzieki i do zobaczenia ponownie Portugalio. Magda i Piotrek

  • Cieszę się, że strona okazała się pomocna, a Lizbona chyba zaczarowała Państwa:) Dziękuję również za rady – na pewno okażą się pomocne dla innych osób odwiedzających Lizbonę! Niestety winda Satan Justa jest dalej w remoncie, jednak zgodzę się z Państwem – Bica! Jest to moja ulubiona ulica w Lizbonie:) Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie do Lizbony!

 • Pingback: Sintra: Pałac Pena w Sintrze - dojazd, bilety, przewodnik()

 • Witam, przyznam się, że nigdy nie pokonałem tej trasy rowerem. Jest to jednał płaska trasa, która częściowo przebiega wzdłuż oceanu. Nie ma zatem żadnych trudnych podjazdów. Nie wiem, jednak, jak wygląda w praktyce jej pokonanie rowerem. Zawsze jakby co można wsiąść do pociągu, który zawiezie nas do Cascais:) Co do wypożyczalni rowerów, to polecam na przykład Bike Iberia – ich wypożyczalnia znajduje się blisko Alfamy. Pozdrawiam serdecznie!

 • obibok

  Czegoś tu nie rozumiem. Pociąg za €2,15, autobus €4,05, znów autobus €4,05 i powrót pociągiem za €2,15. To daje razem €12,40. Czyli nie opłaci się tego za €15.

  • Opłaci się, jeśli zamierzamy korzystać z komunikacji miejskiej, tj. autobusów Scottur w Sintrze, np 434 na Pałac Pena lub autobusów Scotturb w Cascais. Pozdrawiam serdecznie!

 • Joanna

  Czy da się dostać od stacji Sao de Pedro to Estoril do Sintry bezpośrednio? Czy najlepsza opcją jest kupienie tego łączonego bilety i dojazd do Lizbony potem do Sinitry i dalej Cabo de Roca i Casiass?

 • Iga

  Witam jak najlepiej dostać się z lotniska w Lizbonie do Cascais po godzinie 1 w nocy?

  • Ostatni pociąg z Lizbony do Cascais odchodzi o 01.30, więc jest szansa taxi do dworca Cais do Sodre i dalej pociągiem. Jeśli nie ta opcja, to tylko taxi. Ewentualnie czekanie do pierwszego pociągu, który jest o godz. 5.30 Rozkład jazdy można sprawdzić na http://www.cp.pt Pozdrawiam serdecznie!

 • Ryszard Pysiek

  obecne ceny – lipiec 2015:
  z Sintry na Cabo da Roca: 4.10 Euro,
  z Cabo da Roca do Cascais: 3.15 Euro

 • Vincent Chang

  Witam,

  Poprosiłbym o poradę w jaki sposób najlepiej jest dojechać z lotniska w Lizbonie do Cascais dla 4 osób (2 z których są dziećmi do 5 lat)?

  Jeżeli zrozumiałem dobrze najbardziej optymalną trasą przy użyciu komunikacji miejskiej będzie metro + pociąg? Ile by to kosztowało dla takiej grupy i jak to się porównuje z dojazdem taksówką? Czy dużo osób jeździ komunikacją miejską na tej trasie?

  Pozdrawiam

  • Witam,
   Najłatwiejszy dojazd komunikacją miejską jest taki, jak Pan napisał – najpierw metro (info o cenach biletu w zakładce o komunikacji miejskiej) do stacji Cais do Sodre, a następnie pociąg (info o aktualnych cenach, jak wyżej). Alternatywą jest taxi, której koszt to 55-70€ w zależności od ruchu ulicznego i dokładnego adresu w Cascais. Czas jazdy ok 40 minut.

   Pozdrawiam serdecznie!

 • Kasia Marek

  Witam,

  Które z tych przejazdów Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona są darmowe w ramach Lisbon Card?

  Dziękuję i pozdrawiam 🙂

 • Kasia

  Witam,
  Prosze o informacje na temat szlakow pieszych w okolicach Cascais…
  Wybieram sie z mama do Lizbony pod koniec wrzesnia, a ze badzo lubimy wedrowki piesze z kijami, mamy nadzieje, ze uda nam sie przemierzyc jakies fajne szlaki wzdluz oceanu…
  Myslalam o tym, zeby wziac pociag z Lizbony do Cascais a potem to wracac pieszo wzdluz linii wybrzeza i wskoczyc do pociagu jak juz sie zmeczymy.
  Na google maps widze, ze pociag z Cascais do Lizbony biegnie wzdluz wybrzeza przez pierwsze kilka stacji. Z Carcais do Parede jest ok 7km, a do Carcavelos ok. 9km.
  Czy taka trase mozna przejsc wzdluz plaz i fajnym otoczeniu natury (nie ulicami) ?

  A tak przede wszystkim to dziekuje za swietna strone – jest jak znalazl przed nasza pierwsza wyprawa do Portugalii !! 😀

 • Dzień dobry,
  Bilet jest ważny do końca danego dnia.

  Pozdrawia serdecznie!

 • roberto851

  witam
  Mam pytanie odnośnie biletu bus&train (15EUR) czy mogę na nim pojechać z Sintry do Praja das Macas (autobus 441 )oraz Azenhas do Mar (411)? czy muszę kupować kolejne bilety? Przyznam że chce obskoczyć też inne miejsca np .Cabo da Roca i Cascais. POZDRAWIAM

  • Z tego co pamiętam, to bilet ten obowiązuje na wspomniane autobusy. Należy jednak sprawdzić na stronie przewoźnika http://www.scotturb.com, czy nie ma żadnych zmian w tym od tego roku. Pozdrawiam!

 • Lizbona-Estoril,czym najlepiej

  jak najlepiej dojechac z Lizbony portu lotniczego do Estoril.Pozdrawiam.El

  • Witam,
   Najpierw metrem do stacji Cais do Sodre, a następnie pociągiem do Estoril. Pozdrawiam!

 • Agata

  Wybieram się do Portugalii pod koniec sierpnia i jestem w trakcie rezerwowania noclegów. Swoją podróż zaczynam w Lizbonie a kończę w Porto. Chciałabym po drodze odwiedzić Sintrę. Czy powinnam rezerwować nocleg w Sintrze czy lepiej będzie dojechać do zabytków i plaż z Lizbony?

  Serdecznie pozdrawiam
  a.

 • Seweryn

  witam
  bilet Bus&Train za 15E to imo zadna oszczednosc. jesli jedziemy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais/Sintra – Lizbona, to kupujac pojedyncze bilety zaplacimy 2*2,15 + 2*4,05 = 12,40 E. Chyba nikt nie skorzysta z tych tras wiecej niz po razie…

 • Edyta Growińska

  Witam Wszystkich !
  We wrzesniu wybieram sie ze znajomym na wycieczke do Hiszpanii i Portugali.Mam do Was kilka pytań , może ktos jest w stanie mi pomóc .Jak najlepiej dostac sie z Barcelony do Lizbony ? ( jakie linie lotnicze są najtańsze ? ) i jak przemieścic sie z Cascais do Obidos ? pociąg i autobus ? tak ,zeby nie wracać do Lizbony .Będę wdzięczna za każda informacje .
  Edyta

 • Nie ma za co 🙂 Pozdrawiam również!

 • Anna Rok

  Czy w ramach biletu 24h na tramwaje, metro, windy, autobusy i pociągi CP w Lizbonie
  za 10,15€/os mogę zrealizować podróż pociągiem na trasie Lizbona-Sintra, Cabo da Roca-Lizbona? rozumiem, że na odcinek Sintra Cabo da Roca muszę kupić bilet na autobus 403.

 • Marek

  Witam. Pytanie o Bilet „Bus&Train” za 15 euro… do pokonania Trasa-Lizbona -Sintra-Cabo de Roca -Cascaris – Lizbona. Czy bilet ten muszę kasować za każdym razem gdy korzystam z transportu publicznego czy tylko na stacji początkowej?