Benfica Lizbona mistrzem Portugalii 2015

Benfica Lizbona 2015

Benfica Lizbona po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszym klubem piłkarskim w Portugalii. Stołeczny klub w niedzielne popołudnie zapewnił sobie 34. tytuł mistrza Portugalii w swojej historii. Mistrzostwo Portugalii Benfica Lizbona zapewniła sobie po niedzielnym remisie z drużyną Vitorią Guimaraes (0:0), dzięki czemu zespół z Lizbony ma trzy punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem FC Porto, a do tego lepszy bilans bezpośrednich meczów. Dzięki temu ostatnia kolejka nie jest w stanie nic zmienić w ostatecznym wyniku już.

Benfica Lizbona mistrzem Portugalii 2015

justify;">Do późnych godzin nocnych kibice Benfici Lizbony świętowali zwycięstwo swojej ukochanej drużyny w całym kraju, a najgłośniej i najhuczniej było na rondzie Marques de Pombal w centrum Lizbony. Stanęła tam specjalna scena i konstrukcja, by przywitać mistrzów Portugalii, którzy przyjechali z Guimaraes. W niedzielną noc kilka tysięcy osób wspólnie świętowała razem z drużyną kolejny tytuł. Niestety obchody zakończyły się burdami z policją.

Warto nadmienić, że Benfica obroniła tytuł mistrza Portugalii, który zdobyła również w roku 2014.  Benfica triumfowała w lidze w dwóch kolejnych sezonach po raz pierwszy od 31 lat.

Podstawowe dane o Benfica Lizbona

Stadion: Estádio da Luz
Trener: Jorge Jesus
Liga: Primeira Liga
Założenie: 28 lutego 1904
Założyciele: Cosme Damião, Manuel Gourlade, Daniel Brito, José Rosa Rodrigues

Dodaj nowy komentarz

Imię jest wymagane.
Adres email jest wymagany.
Nieprawidłowy adres URL. (http://example.com)