Dojazd na trasie: Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais (autobusem, pociągiem, samochodem)

Lipiec 28, 2013 w Cascais, Okolice Lizbony, Sintra by Krzysztof Gierak

Cabo da Roca Sintra Lizbona dojazd

Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy

Jak najlepiej dojechać z Lizbony do Sintry i dalej na Cabo da Roca lub Cascais? Jest to częste pytanie, dlatego w poniższym tekście można znaleźć pełną odpowiedź na to, jak najlepiej, jakimi środkami transportu (pociąg lub autobus) i ile kosztuje przejazd trasy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona przy pomocy transportu publicznego oraz samochodu. Dodatkowo można tutaj też znaleźć rozkład jazdy pociągów oraz autobusów i szereg informacji praktycznych, które są przydatne przy planowaniu tej trasy.

Będąc w Lizbonie zdecydowanie warto poświęcić jeden dzień, by odwiedzić słynną Sintrę wpisaną na listę UNESCO, a która czaruje i olśniewa swoją architekturą, na którą składa się tylko zamek Maurów, ale i szereg pałaców oraz urokliwe centrum. Będąc w Sintrze jest blisko nie tylko na najlepsze plaże w okolicach Lizbony, ale również i na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy kontynentalne z ponad 140 metrowej wysokości klifami. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na plażowanie, to może udać się do Cascais – kosmopolitycznej mekki plażowania turystów z całego świata.

Polecam wszystkim odbycie trasy z Lizbonę, przez Sintrę, Cabo da Roca i Cascais, skąd wraca się do Lizbony. Jest to świetna propozycja na spędzenie jednego dnia w okolicach Lizbony, a przy okazji zobaczenie bajkowej, czarującej architektury, potęgi natury oraz kilka chwil wypoczynku na piaszczystych, złotych plażach, a cały dzień można zakończyć zachodem plaży na plaży w Cascais lub Estoril.

Cabo da Roca Sintra Lizbona dojazd

Dojazd z Lizbony do Sintry

Z Lizbony do Sintry najlepiej dostać się pociągiem. Pociągi z Lizbony odjeżdżają ze dworca Rossio (Estação de Caminhos de Ferro do Rossio), który rozpoznać można bez problemu po charakterystycznej neomanuelińskiej fasadzie. Bilet z Lizbony do Sintry kosztuje 2,15€,  a można je kupić albo w kasach lub też w specjalnych automatach ustawionych obok kas. Do Sintry z Lizbony można również dojechać mając załadowane karty Viva Viagem lub 7 Colinas opcją zapping (czytaj więcej o kartach na komunikację miejską w Lizbonie). Czas przejazdu na trasie Lizbona – Sintra wynosi ok 40 minut, wysiada się na ostatnim przystanku w Sintrze, nie ma więc obawy, że się pomyli stacje. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.cp.pt lub na grafice poniżej. W Sintrze na stacji kolejowej znajduje się informacja turystyczna, gdzie bezpłatnie można otrzymać różnego rodzaju materiały informacyjne o atrakcjach turystycznych Sintry

Lizbona - Sintra rozkład jazdy pociągów Portugalia

Dojazd z Lizbony / Sintry na Cabo da Roca

Komunikację miejską w Sintrze obsługuje inne przedsiębiorstwo, niż w Lizbonie, zatem karty Viva Viagem lun 7 Colinas nie są ważne i należy zakupić nowe bilety. Przedsiębiorstwem, które jest odpowiedzialne za transport publiczny m.in. w Sintrze jest firma Scotturb. By dojechać z Sintry na Cabo da Roca należy wsiąść w autobus nr 403, którego przystanek znajduje się tuż obok dworca kolejowego w Sintrze. Bilet na przejazd na trasie Sintra – Cabo da Roca kosztuje 4,05€ i można go kupić u kierowcy, w autobusie. Podróż zajmuje ok 40 minut. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie przewoźnika Scotturb lub poniżej:

Sintra - Cabo da Roca bus 403 plan dojazd ceny prices 2013

Dojazd z Cabo da Roca do Cascais

Gdy zobaczymy już wszystko na Cabo da Roca, ogormne klify, które sięgają ponad 144 metrów wysokośc n.p.m. latarnię oraz nacieszymy oko niezwykłymi widokami, by dostać się do Cascais znowu trzeba wsiąść w autobus linii 403.  Bilet podobnie, jak wcześniej, kosztuje 4,05€ za pojedyńczy przejazd, a czas przejazdu z Cabo da Roca do Cascais zajmuje ok 25 minut. Z racji niezbyt częstego kursowania autobusu 403 koniecznie trzeba sprawdzić rozkład jazdy tego autobusu, by nie utknąć na Cabo da Roca. Autobus w Cascais zatrzymuje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego już bardzo blisko na plaże lub promenadę, która łączy Cascais z Estoril.

Dojazd z Cascais / Estoril do Lizbony

Trasę Cascais / Estoril – Lizbona najlepiej pokonać pociągiem, którego linia łączy Cascais ze stacją Cais do Sodre w centrum Lizbonie. Bilet na przejazd do Lizbony z Cascais kosztuje 2,15€, a podróż zajmuje ok 40 minut. Rozkład jazdy pociągów między Cascais, a Lizboną, można sprawdzić na stronie www.cp.pt lub na grafice poniżej. Do Lizbony z Cascais można również dojechać mając załadowane karty Viva Viagem lub 7 Colinas opcją zapping (czytaj więcej o kartach na komunikację miejską w Lizbonie). Z Cascais można bez problemu przejść promenadą do Estoril, skąd również można łapać pociąg tej samej linii.

Cascais Lizbona dojazd ceny rozkład jazdy

Bilet łączony na trasę Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim nie musieć kupować za każdym razem pojedyńczych biletów na przejazdy różnymi środkami transportu chcąc pokanać trasę Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais, można zakupić specjalny bilet łączony „Bus&Train”. Koszt takiego biletu to 15€, a upoważnia on do transportu wszystkimi środkami transportu wymionymi w tym tekście w obrębie trasy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais (pociąg, autobus 403). Można go kupić albo w Lizbonie (na przykład stacja Rossio) lub w Sintrze.

Trasa Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Lizbona samochodem

  • Lizbona – Sintra: najpierw dojazd drogą EN 247  do Colares, następnie EN-247-4 do Azóia a dalej już wystarczy śledzić znaki
  • Sintra – Cabo da Roca: droga N247 do Azóia, a później znaki nas kierują (ok 2,5 km)
  • Cabo da Roca – Cascais:  z Azóia drogą EN 9-1

Jeśli potrzebujesz przewodnika po Sintrze, Cabo da Roca lub Cascais, to zapraszam tutaj>>>  w razie jakichkolwiek pytań lub niejasności zapraszam do kontaktu.

Share Button